امروز :
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
::
18 شوال 1440
::
Jun-21-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

پریدر : اردوهای خارجی لازمه استمرار موفقیت شطرنج نابینایان ایران است

پریدر : اردوهای خارجی لازمه استمرار موفقیت شطرنج نابینایان ایران است

سرمربی تیم شطرنج بانوان نابینای ایران در سومین دوره بازی های آسیایی گفت: پیش زمینه اصلی استمرار موفقیت کنونی شطرنج بازان نابینا تدارک اردو های خارجی است.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از جاکارتا، شادی پریدر  عصر جمعه در حاشیه مراسم پایانی شطرنج سریع نابینایان با ابراز رضایت از نتایج کسب شده در جاکارتا گفت: شطرنج بازان ایرانی گل کاشتند. در بخش بانوان آنان توانستند سه مدال طلا، پنج نقره و سه برنز برای کاروان  ورزشی ایران به ارمغان آورند.

 در بخش آقایان نیز شطرنج بازان نابینا توانستند یک طلای انفرادی توسط امید کریمی، نقره تیمی  در b2_3و برنز تیمی در b1 کسب کنند و مجموع مدال های  کاروان ایران در این رشته به عدد چهارده رسید.

وی در پاسخ به پرسشی در زمینه پیش بینی این موفقیت پیش از آغاز بازی های پاراآسیایی گفت: اردوهای داخلی و برنامه هایی که براساس آن روند پیشرفت شطرنج نابینایان ارزیابی می شد، حکایت از موفقیت این رشته در جاکارتا داشت اما موفقیت کلی تیمی و انفرادی شطرنج بازان فراتر از تصور بود زیرا شطرنج بازان نابینای ایران توانستند سه مدال طلا در بخش استاندارد و یک مدال طلا در بخش سریع کسب کنند و این مهم کمک فراوانی به کاروان ایران در جدول رده بندی توزیع مدال ها خواهد کرد.

نایب رییس بانوان فدراسیون شطرنج با اشاره به موفقیت یک سال گذشته شطرنج ایران در تورنمنت های مختلف آسیایی و جهانی گفت: این موفقبت ها اتفاقی نیست بلکه چشم اندازی برنامه ریزی شده می باشد. یکی از دلایل این موفقیت برگزاری تورنمنت های پیاپی در کشور می باشد که شمار آنان به ویژه در بخش مسابقات بین المللی نسبت به چند سال گدشته بیشتر شده است.

پریدر در زمینه حضور شطرنج در بازی های ۲۰۲۲ گفت:ما در گروه دختران و پسران  تیم های جوان و یکدستی داریم و بدون شک جز سه تیم برتر آسیا می باشیم. برای مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ برنامه ویژه داریم و قطعا مدال خواهیم گرفت.

او در زمینه رنگ مدال در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ گفت: هر چند پیش بینی برای چهار سال بعد سخت است اما با توجه به استعداد شطرنج بازان ایرانی و فراهم شدن امکانات ظرفیت کسب مدال طلا در این تیم وجود دارد.

وی در زمینه موفقیت بانوان در بخش شطرنج اظهار کرد: از نطر من اگر بخواهم دلیل اصلی این کار را بیان کنم افزون بر پشتکار شطرنج بازان ایرانی، نگاه یکسان به شطرنج دختران و پسران و برگزاری  تورنمنت های جهانی از مهمترین دلایل این موفقیت است.

پریدر پیش زمینه استمرار موفقیت شطرنج ایران را استخدام مربی خارجی دانست و گفت:  سال طلایی شطرنج ایران در حالی رو به تکمیل است که شطرنج بازان ما نشان دادند توانایی موفقیت های جهانی و آسیایی دارند اما برای تکمیل این موفقیت باید بودجه لازم برای استخدام مربی با دانش خارجی وجود داشته باشد. تامین این بودجه در شرایط کنونی  و نرخ ارز سخت است.

او در پایان گفت: از فدراسیون نابینایان و کمیته ملی پارالمپیک که به تیم شطرنج نابینایان اعتماد کردند صمیمانه تشکر می کنم و مدال تیمی شطرنج نابینایان ایران به تمام دختران سرزمینم تقدیم خواهم کرد.

انتهای پیام/ک

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های ورزشی