امروز :
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
::
5 ذو القعدة 1439
::
Jul-17-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

اولویت شهرداری مبارزه با فساد اجتماعی است/ تهران از بی‌انضباطی اجتماعی رنج می‌برد

اولویت شهرداری مبارزه با فساد اجتماعی است/ تهران از بی‌انضباطی اجتماعی رنج می‌برد

شهردار تهران گفت: تهران از بی‌انضباطی اجتماعی رنج می‌برد و بی‌توجهی زیادی به مسئله انضباط در شهر شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد علی نجفی در نشست مشترک شهرداری با فرماندهان نیروی انتظامی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهارداشت: نقاط اشتراک و مسئولیت‌های زیادی بین نیروی انتظامی و شهرداری تهران وجود دارد.

وی ادامه داد: نام قبل از انقلاب نیروی انتظامی با عنوان شهربانی نزدیک به شهرداری تهران بود و وظایف و مسئولیت‌های مشترکی داشتند.

نجفی خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب هم همواره تاکید شده است که کار نیروی انتظامی و شهرداری تهران از چند حیث با یکدیگر مرتبط است و با تعامل این دو نهاد شهروندان می‌توانند آسایش و آرامش بیشتری را در شهر داشته باشند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مسائل روزمره به عملکرد این دو دستگاه ارتباط دارد، افزود: خدماتی که به شهروندان ارائه می‌شود منجر می‌شود که مردم مستمر قضاوت داشته باشند.

شهردار تهران بیان داشت: براساس نظرسنجی که شهریور ماه از شهروندان انجام دادیم مردم در کنار مسائلی از قبیل فضای سبز شهری، فضای خدماتی و مسائل مربوط به محیط زیست توجه ویژه‌ای دارند.

نجفی خاطرنشان کرد: مردم توجه و توقع دارند که نیروی انتظامی به موضوعات حقوق شهروندی و اخلاق شهروندی نیز بپردازند.

شهردار تهران افزود: تحول در دنیای رسانه‌ای و ورود به فضای مجازی باعث شده است که قضاوت‌های روزمره از عملکرد ما بیشتر شود و این فضا دستخوش تغییرات و تحولات زیادی شده است بنابراین این نهاد دستخوش تغییراتی می‌شود و نهادی موفق است که تحولات را بهتر بتواند درک کند و برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم.

وی به مثلث شهرداری، نیروی انتظامی و مردم اشاره کرد و گفت: این موضوع بسیار حائز اهمیت است و تعامل در این مثلث می‌تواند کیفیت زندگی را در شهر افزایش دهد.

وی به آغاز سال تحصیلی اشاره کرد و گفت: مردم احساس کردند با بازگشایی مدارس و اول مهر شرایط بهتری از نظر رفت و آمدها و ترافیک شهری داشته‌ایم.

شهردار تهران با تأکید بر اینکه مجموعه عوامل می‌تواند سرمایه‌های اجتماعی را تقویت کند، گفت: کاهش فاصله شهرداری و شهروندان بسیار حائز اهمیت است و شهروندان باید شهر را برای خود بدانند و احساس مسئولیت کنند.

نجفی به کاهش فاصله شهروندان و نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: شهروندان باید به کمک نیروی انتظامی بیایند چرا که امنیت یکی از ضروریات زندگی محسوب می‌شود و امروزه ابعاد مختلفی دارد.

وی ادامه داد: امنیت به عنوان یک کالا نباید مد نظر باشد بلکه امنیت یک حس درونی است، مردم باید احساس امنیت داشته باشند.

نجفی با تأکید بر اینکه مبارزه با فساد در اولویت شهرداری قرار دارد، گفت: مبارزه با فساد هم در ریشه و هم در مظاهر باید صورت بگیرد تا بتوانیم ریشه‌های فساد را هدف بگیریم و بخشکانیم.

وی ادامه داد: مهمترین موضوع و محور ما مبارزه با فساد است و تاکنون نیز در ریشه‌یابی فساد در شهرداری و برخورد با آن اقدامات خوبی انجام شده است.

وی به کم شدن ناهنجاری‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: نباید در جاهایی به شدت با ناهنجاری‌ها مبارزه کرد. 

وی افزود: باید برنامه‌ریزی کنیم تا از چالش‌های اجتماعی جلوگیری شود و این چالش‌ها به بحران تبدیل نشود.

شهردار تهران به انضباط اجتماعی اشاره کرد و گفت: تهران از بی‌انضباطی اجتماعی خیلی رنج می‌برد و بی‌توجهی زیادی به مسئله انضباط اجتماعی شده است.

نجفی یادآور شد: امیدوارم بتوانیم با مجموعه اقدامات و همکاری‌ها نسبت به بالا بردن کیفیت زندگی در شهر اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی بخش لاینفک از شهرداری تهران است، گفت: نیروی انتظامی آنجایی که مستقیماً وظیفه نیروی انتظامی برای ورود نیست ولی احساس می‌کند در صورت ورود کمک به انضباط شهری کرده است، اقدام کند. 

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث