امروز :
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
::
19 رجب 1440
::
Mar-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

وجود بازار و فعالیت اصناف موجب برقراری جریان زندگی در قلب تهران هستند

وجود بازار و فعالیت اصناف موجب برقراری جریان زندگی در قلب تهران هستند

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری گفت:توجه به ایمنی در بازار تهران نیازمند همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌های متولی است و جان و مال شهروندان همه روزه در مخاطره است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری در هفتاد و ششمین نشست این کمیسیون در سخنانی با تاکید بر اهمیت خاص منطقه ١٢ در شکل گیری تحولات تاریخی ایران معاصر، به مباحث هویتی و تاریخی تهران اشاره و حمایت از ظرفیت های گردشگری را از اولویت های شورای شهر تهران برشمرد.

وی افزود: منطقه ١٢ به دلیل وجود بازار و بافت اقتصادی ویژه خود، طبیعتاً حجم بالایی از پسماند و زباله های روزانه را در خود دارد که بسیار بیشتر از سطح استاندارد است و لذا می بایست برای مدیریت پسماند هزینه های فراوانی پرداخت شود. 

این عضو شورا ضمن تشکر از اقدامات منطقه ١٢ در راستای استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه پسماند و استقرار کیوسکهای جمع آوری پلاستیک و همچنین طرح کارت شهروندی ؛ گفت: باید تمهیدات ویژه‌ای در محدوده بازار برای آموزش و جلب مشارکت اصناف و شهروندان در خصوص تفکیک زباله و مدیریت پسماند صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون سلامت شورا افزود: توجه به ایمنی در بازار تهران نیازمند همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌های متولی است و جان و مال شهروندان همه روزه در مخاطره است.

وی با اشاره به اهمیت تعامل با اصناف به عنوان روح جریان زندگی در قلب تهران، خواستار افزایش نظارت و توسعه اقدامات منطقه در خصوص ایمنی اصناف شد.

 صدراعظم نوری با تاکید بر حفظ امنیت روانی و حمایت از اشتغال مولد در محدوده منطقه ١٢، جریان ایمنی را، فرآیندی تعاملی و دو طرفه دانست که می بایست بین مدیریت شهری و اصناف وجود داشته باشد .

وی توجه به آراء ماده ٧ ، حفظ و گسترش فضای فضای سبز در منطقه با توجه ویژه به مشکلات ناشی از آسیب های اجتماعی، ضرورت حمایت از ایده های خلاقانه در خصوص حل معضل بافت فرسوده و همچنین توسعه گردشگری و رفع شب مردگی را از مسائل مهم منطقه ١٢ دانست.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث