امروز :
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
::
11 جماد ثاني 1440
::
Feb-16-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

بیش از ۷۰ هزار نفر در کشور به MS مبتلا هستند/ هزینه‌های بالای توانبخشی بیماران

بیش از ۷۰ هزار نفر در کشور به MS مبتلا هستند/ هزینه‌های بالای توانبخشی بیماران

مدیرعامل انجمن MS ایران گفت: پیش‌بینی می‌شود که آمار مبتلایان به بیماری MS به بیش از ۷۰ هزار نفر در کشور برسد که درمان این بیماران نیازمند حمایت‌های بیش از پیش دولت است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، عبدالحسین هوشمند مدیرعامل انجمن MS ایران در نشست خبری که به مناسبت سومین جشنواره فرهنگی و هنری انجمن MS ایران در فرهنگستان هنر برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر 47 شعبه از انجمن MS در استان‌ها و شهرستان‌ها مشغول فعالیت بوده و به بیماران خدمت‌رسانی می‌کند.

وی در خصوص آمار مبتلایان به MS در کشور گفت: در حال حاضر تعداد مبتلایان به این بیماری بیش از 70 هزار نفر پیش‌بینی می‌شود که این آمار در وزارت بهداشت ثبت شده و پیش‌بینی ما این است که این رقم 20 درصد افزایش داشته باشد.

مدیرعامل انجمن MS ایران با بیان اینکه 19 هزار بیمار مبتلا به MS در تهران وجود دارد، گفت: 7 هزار بیمار مبتلا به MS نیز از شهرهای دیگر به تهران مراجعه کرده و از انجمن MS تهران خدمات دریافت می‌کنند.

هوشمند تصریح کرد: از شروع سال 97 تاکنون تعداد مراجعه‌کنندگان به این مرکز قابل توجه بوده است، به‌طوری‌که در فروردین ماه 90 بیمار، اردیبهشت 180 بیمار و در خردادماه 156 بیمار در تهران شناسایی و ثبت شده‌اند که پیش‌بینی ما این است در مراکز استان‌ها این آمار دو برابر باشد.

وی افزود: در سال گذشته 5 هزار و 800 بیمار جدید به لیست مبتلایان به MS افزوده شده است که برای پیشگیری از این موضوع باید آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی لازم به عموم افراد جامعه صورت گیرد.

مدیرعامل انجمن MS ایران با بیان اینکه رشد ابتلا به این بیماری مشکلات جامعه و انجمن‌ها را زیاد می‌کند، گفت: کمک‌رسانی به این بیماران نیازمند حمایت بیشتر دولت است که متأسفانه در این زمینه ما هیچ‌گونه اعتباراتی از دولت دریافت نمی‌کنیم و تمام بودجه انجمن از طریق کمک‌های مردمی جمع‌آوری می‌شود.

هوشمند در خصوص هزینه‌های درمانی و توانبخشی بیماران مبتلا به MS توضیح داد: این افراد برای درمان و توانبخشی ماهانه مبلغی حدود یک میلیون و 550 هزار تومان باید در نظر بگیرند که متأسفانه در بیمارانی که بیماری‌شان پیشرفت کرده و ویلچرنشین هستند این رقم به 3.5 میلیون تومان می‌رسد.

وی ادامه داد: یکی از عمده مشکلات بیماران مبتلا به MS بحث اشتغال است، به‌طوری که 60 درصد این بیماران افراد تحصیل‌کرده هستند، اما نمی‌توانند بیماری خود را بروز دهند.

مدیرعامل انجمن MS ایران اظهار داشت: در صورت بروز بیماری ممکن است امنیت شغلی این افراد به خطر بیفتد، به همین دلیل بسیاری از آنها بیماری خود را در محل کار پنهان می‌کنند.

هوشمند با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت‌گرفته بیماری MS در لیست بیماری‌های خاص قرار گرفت و داروهای این بیماران نیز تحت پوشش بیمه قرار دارد، توضیح داد:‌ متأسفانه تاکنون بودجه‌ای برای این بیماری از طرف دولت اختصاص داده نشده است.

وی با اشاره به بحث سهمیه استخدامی معلولان گفت: بر اساس قانون 3 درصد از ظرفیت استخدام به افراد معلول اختصاص یافته است که متأسفانه افراد مبتلا به بیماری MS به دلیل اینکه بیماری‌شان به طور مشخص نشان داده می‌شود، از طرف کمیسیون پزشکی سازمان بهزیستی جزو بیماران معلول محسوب نمی‌شوند و قادر به استخدام شدن نیستند.

مدیرعامل انجمن MS ایران خاطرنشان کرد: خدمات توانبخشی این افراد برای هر جلسه حدود 80 هزار تومان در منزل هزینه دارد که در صورت مراجعه به مراکز توانبخشی این هزینه‌ها به 60 هزار تومان می‌رسد و این افراد باید هفته‌ای 3 جلسه تحت درمان‌های توانبخشی قرار گیرند و از آنجاکه بسیاری از خانواده‌ها توانایی تأمین این هزینه‌ها را ندارند، از ادامه روند درمان خودداری می‌کنند.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث