امروز :
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
::
18 جماد أول 1440
::
Jan-24-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

کسب و کارهای دیجیتال به شبکه‌های اجتماعی داخلی منتقل می‌شود

کسب و کارهای دیجیتال به شبکه‌های اجتماعی داخلی منتقل می‌شود

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از انتقال کسب و کارهای دیجیتال و تراکنش‌های مالی به شبکه‌های اجتماعی داخلی در سال 1397 خبر داد.

علی اکبر شیرکوند در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، به نشست اخیر خود با مدیران شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های داخلی برای بررسی مسائل و مشکلات آنها اشاره کرد و گفت: مقرر شد با هماهنگی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکسری خدمات در اختیار این شبکه‌ها قرار گیرد و در ازای آن نیز خدماتی از سوی آنها ارائه شود.

وی به موضوع طرح شامد (ثبت شناسنامه الکترونیکی محتوای دیجیتال) اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در فراخوان منتشر شده استقبال خوبی توسط کانال‌های مختلف اعم از داخلی و خارجی صورت گرفت و امروز شاهد هستیم که بیشتر کانال‌های بالای 5 هزار کاربر شامد دار شده‌اند.

شیرکوند با بیان اینکه باید پیام رسان‌های داخلی از وضعیت فقط انتشار دهنده و استفاده از مطالب و موضوعات دیگران خارج شوند، اظهار داشت: پیام رسان‌های داخلی باید به تدریج با تولید محتوای بهتر، به سمت تخصصی شدن بروند نه اینکه همواره در رقابت و مقابله با دیگر پیام رسان‌های داخلی و خارجی باشند.

وی به ارائه برخی سرویس‌ها و خدمات مالی توسط پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی خارجی اشاره کرد و گفت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده، در سال جدید تمامی سرویس‌های با تراکنش مالی و کسب و کارهای دیجیتال باید به شبکه‌های داخلی واگذار شده و هرگونه خدمات مشابه توسط پیام رسان‌های داخلی ارائه شود.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به عنوان مثال تمامی سرویس‌های دولت الکترونیک در تمامی زمینه‌ها به ویژه کسب وکار و خدمات مالی از سال آینده به شبکه‌های داخلی واگذار خواهد شد.

به گفته شیرکوند، درصدد هستیم با واگذاری این خدمات به شبکه‌های داخلی، محدودیت و ممانعت برای فعالیت شبکه‌های خارجی ایجاد شود.

وی تصریح کرد: براین باوریم که با حمایت‌های مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال و فرهنگسازی مناسب، علاوه بر ساماندهی این شبکه‌ها، امنیت کافی، محفوظ ماندن اطلاعات مردم، تبلیغات سالم و درست را در شبکه‌های داخلی ایجاد کنیم تا موجب اعتماد سازی مخاطبان شود.

انتهای 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث