امروز :
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
::
20 شعبان 1440
::
Apr-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

دولت و مجلس یک‌بار برای همیشه تکلیف بازنشستگان را مشخص کنند / اعتقاد جوانان را با سیاست‌های اصولی و نه با اجبار برگردانیم

دولت و مجلس یک‌بار برای همیشه تکلیف بازنشستگان را مشخص کنند / اعتقاد جوانان را با سیاست‌های اصولی و نه با اجبار برگردانیم

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: نقش خانواده و موضوعات مذهبی و دینی در میان جوانان در سایه مسائل سیاسی رنگ‌باخته است که باید اعتقاد جوانان را با سیاست‌های اصولی و نه با اجبار برگردانیم.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس،‌ محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در مراسم تقدیر از سازمان‌های مردم‌نهاد برگزارکننده مجمع ملی جوانان سخن می‌گفت بابیان اینکه نباید از سپردن وظایف مهم به جوانان واهمه داشت افزود: این نظریه که جوانان نمی‌توانند از پس پست‌های مهم برآیند نظریه‌ای غلط است.

وی بابیان اینکه بی‌توجهی به جوانان نتیجه‌ای جز ناامیدی آنان را در پی نخواهد داشت هشدار داد که این بی‌توجهی می‌تواند مخاطرات بسیاری را برای کشور به ارمغان بیاورد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نتیجه سال‌ها قول، وعده و امید به جوانان دادن اما عملیاتی نکردن آن‌ها را ایجاد حس بی‌اعتمادی به مسئولان دانست و افزود: دولت و مجلس یک‌بار برای همیشه تکلیف بازنشستگان را مشخص کنند، آنگاه خواهیم دید که با باز شدن فضا برای جوانان، کشور چگونه با شور نشاط اداره خواهد شد.

تندگویان بابیان اینکه در سال‌های اخیر پایگاه‌های اصلی هویت جوانان را ازدست‌داده‌ایم، گفت: باید باور کنیم اعتماد به جوانان مخاطره‌آمیز و هزینه آور نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رهبران برخی کشورهای توسعه‌یافته جهان، جوانانی هستند که مردم برای سپردن سکان اداره کشورشان به آن‌ها اعتماد کرده اند، افزود: تنها دو سال از انقلاب اسلامی گذشته بود که این الگو در کشور ما رواج یافت و اعتماد به جوانان آن دوره نتایج خیره‌کننده جنگ را به دنبال داشت.

تند گویان در ادامه با مقایسه شرایط فرهنگی، اجتماعی دوران پیش و بعد از انقلاب اسلامی در کشور افزود: چگونه در آن زمان اعتماد به جوانان آن دوره نتایج درخشانی را به دنبال داشت اما امروز نمی‌توانیم یا نمی‌خواهیم به جوانانی که در بستر انقلاب اسلامی با شرایط متفاوت فرهنگی و اجتماعی و امکاناتی به‌مراتب بیشتر و بهتر برای کسب علم و تجربه رشد و نمو کرده‌اند اعتماد کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش افزود: متأسفانه نقش خانواده و موضوعات مذهبی و دینی در میان جوانان در سایه مسائل سیاسی رنگ‌باخته است، باید اعتقاد جوانان را با سیاست‌های اصولی و نه با اجبار برگردانیم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دوم صحبت‌هایش با تقدیر از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس برای فراهم آوردن بستر فعالی سازمان‌های مردم‌نهاد افزود: جوانان شیرازی و استان فارسی با برگزاری چندین برنامه بزرگ ملی و استانی کشور را روسفید کردند.

تند گویان برگزاری برنامه‌های بین‌المللی مربوط به پایتختی جوانان جهان اسلام در سال 2017 و میزبانی و برگزاری شایسته مجمع ملی جوانان توسط اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس را قابل‌تقدیر دانست و گفت: باید با برون‌سپاری کارها به همین جوانان، فرصت بروز توانایی‌های آنان را از ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها شروع کنیم.

وی اداره مجتمع‌های ورزشی، مدیریت تبلیغات در اماکن ورزشی و... را فرصت‌هایی برای حضور جوانان در عرصه ورزش دانست و افزود: قرار نیست که همه جوانان به بدنه دولت افزوده شوند، اما می‌توان با چنین کارهایی نشان داد که جوانان از پس‌کارهای بزرگ هم برمی‌آیند.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث