امروز :
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
::
4 جماد أول 1439
::
Jan-20-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

تعیین مجازات برای دستگاه‌های مسئول در صورت کوتاهی در حمایت از حقوق کودکان در کمیسیون قضایی مجلس

تعیین مجازات برای دستگاه‌های مسئول در صورت کوتاهی در حمایت از حقوق کودکان در کمیسیون قضایی مجلس

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: اعضای کمیسیون قضایی در جلسات امروز مجازات‌هایی را برای دستگاه‌های مسئول در صورت کوتاهی در دفاع از حقوق کودکان در نظر گرفتند.

محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به جلسه امروز کمیسیون قضایی مجلس، گفت: در جلسه امروز کلیات طرح اصلاح قانون چک مورد بررسی قرار گرفت اما مصوبه‌ای در پی نداشت و مقرر شد تا این موضوع در جلسات آینده کمیسیون با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط همچون بانک مرکزی و قوه قضائیه مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی افزود: همچنین در این جلسه لایحه حمایت حقوقی از کودکان بررسی شد و مواد 16 تا 22 آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: اعضای کمیسیون قضایی در مصوبه خود در این باره مجازات‌هایی را برای دستگاه‌های مسئول و متولی امور کودکان و حمایت از آنان که در حمایت از حقوق کودکان کوتاهی می‌کنند نیز در نظر گرفتند.

پورمختار خاطرنشان کرد: علاوه بر این در جلسه امروز لایحه اصلاح قانون جرایم راهنمایی و رانندگی مطرح شد  که با رأی مخالف نمایندگان همراه بود. 

وی در پایان گفت: دولت در این لایحه خواسته بود تا شکایات شرکت‌های حمل و نقل به جای اینکه توسط قاضی تعیین‌شده مورد بررسی قرار گیرد پرونده شکایات برای بررسی به دیوان عدالت اداری ارجاع شود.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

فیلم های سیاسی