امروز :
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
::
16 رجب 1440
::
Mar-22-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

بمباران سوریه توسط آمریکا مایه شرمساری و برخلاف اصول انسانی است

بمباران سوریه توسط آمریکا مایه شرمساری و برخلاف اصول انسانی است

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی گفت: بمباران سوریه توسط آمریکا و فرانسه و انگلیس مایه شرمساری است و با هیچ یک از اصول دینی و انسانی تطابق ندارد و و مسئولین این کشورها علیرغم ادعای مسیحی بودن رفتارشان کوچکترین تطابقی با دین مسیح ندارد.

یوناتن بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به بمباران هوایی سوریه توسط ارتش آمریکا، فرانسه و انگلیس گفت: این رفتار شرم‌آور کشورهای مدعی دموکراسی و حقوق بشر با هیچ یک از اصول دینی و انسانی مطابقت ندارد و در حالیکه مردم در آرامش ناشی از شکست تروریست‌ها در کشورشان به سر می‌بردند . آینده خوب و آرامی را برای خود متصور بودند، بمباران شهرها و منازل آنها توسط آمریکا و همراهانش یک اقدام بیشرمانه بود.

وی افزود: البته از کشورهایی مثل آمریکا، فرانسه و انگلیس توقعی بیش از این هم نمی‌توان داشت چرا که این کشورها همان کشورهایی هستند که پیش از این تروریست‌ها را تربیت کرده و آموزش دادند و برای به آشوب کشیدن منطقه آنها را به کشورهای مختلف از جمله سوریه گسیل داشتند.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعاهای غربی‌ها در مورد استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی در مقابله با تروریست‌ها اظهارداشت: این کشورها پیش از این هم در مورد صدام و کشور عراق چنین ادعایی را مطرح کردند اما اگرچه صدام شخصیتی منفور است اما وجود سلاح‌های شیمیایی در عراق ادعایی بیش نبود و به این بهانه جنگی را به این کشور تحمیل کردند.

بتکولیا با اشاره به نقش عربستان سعودی در ناآرامی‌های اخیر، خاطرنشان کرد: مقامات سعودی با دلارهایی که به جیب آمریکا ریختند آنها را به بمباران سوریه ترغیب کردند و ما دیدیم که ترامپ به راحتی به خود اجازه داد کشور عربستان را به گاو شیرده تشبیه کرد و با وجود این توهین ترامپ به مردم این کشور ما شاهد هستیم که مقامات سعودی از بمباران سوریه توسط آمریکا حمایت می‌کنند چرا که برای این موضوع پول خرج کرده بودند. 

وی افزود: مقامات کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس علی‌الاظاهر مسیحی و مدعی دین هستند و برای آنها نه مسیحیت اهمیت دارد و نه چیز دیگری.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی  اظهارداشت: مقامات آمریکایی که مدعی حقوق بشر هستند زمانی که داعشی‌ها در عراق به مراسم عقدی در کلیسای حضرت مریم حمله کردند و 80 نفر از جمله 2 روحانی را به قتل رساندند سکوت اختیار کردند و هیچ عکس‌العملی نشان ندادند و همین آقایات باعث شدند که سر کشیش ما را در سوریه بریدند و 2 اُسقوف و چندین راهبه را بربایند و امروز پس از گذشت 6-7 سال هنوز خبری از آنها نیست.

بتکولیا خاطرنشان کرد: کشور فرانسه مدعی مسیحی بودن است و ما شاهد هستیم که بیشترین اعضای گروهک داعش از این کشور هستند و این نشان می‌دهد که این افراد بویی از دین و مسیحیت نبرده‌اند، اینها بویی از هیچگونه فرمایشات حضرت مسیح نبرده‌اند و هیچگونه الگویی از وی نگرفته‌اند.

وی در پایان گفت: آنان که امروز می‌گویند سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده، روزیکه صدام بر علیه ملت ایران در جنگ تحمیلی از سلاح شیمیایی استفاده کرد کجا بودند که هیچگونه عکس‌العملی نشان ندادند؟ چطور 8 سال بمب و موشک توسط رژیم صدام که مورد حمایت آنها بود بر سر ما ریخته می‌شد آنها واکنشی نشان نمی‌دادند و حتی این سلاح‌ها را در اختیار صدام قرار می‌دادند.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی