امروز :
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
::
6 جماد ثاني 1439
::
Feb-21-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

انتقاد مسکو از گزارش واشنگتن درباره حوادث شیمیایی در سوریه

انتقاد مسکو از گزارش واشنگتن درباره حوادث شیمیایی در سوریه

وزارت خارجه روسیه گزارش غیررسمی که آمریکا اخیرا میان اعضای شورای امنیت درباره رویکرد روسیه در خصوص حوادث شیمیایی در سوریه توزیع کرده را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه از گزارش غیررسمی آمریکا درباره ارزیابی مواضع روسیه در ارتباط با استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه انتقاد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، هیأت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، این گزارش غیررسمی را در تاریخ نهم ژانویه (19 دیماه) میان اعضای سازمان ملل توزیع کرده بود.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پس از مطالعه کامل این سند، ما باید اعلام کنیم که محتوای آن هیچ ربطی به واقعیت و حقایق ندارد و رویکرد ما برای انجام تحقیقات در خصوص این رویدادها را تحریف می‌کند».

مسکو از شورای امنیت سازمان ملل خواسته تا تلاش‌های آمریکا برای تحریف حقایق درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه را بررسی کند.

بیانیه وزارت خارجه روسیه می‌افزاید: «ما یک بار دیگر از شرکای خود در شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم تا با بهره‌گیری از عقل سلیم، به ارزیابی هدفمند ماهیت اصلی تلاش‌های آمریکا برای ارائه تصاویر جعلی مربوط به عاملان رویدادهای شیمیایی در سوریه بپردازند».

وزارت خارجه روسیه همچنین تلاش برای مقصر جلوه دادن دمشق در حملات شیمیایی در سوریه «به دور از هرگونه منطقی» خواند و تأکید کرد: «از همان ابتدا، مقامات سوریه بارها از کارشناسان سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی در سوریه و همچنین کارشناسان مکانیسم مشترک تحقیقات سازمان ملل و سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی دعوت کردند تا از خان شیخون و پایگاه الشعیرات بازدید کنند تا تحقیقاتی را در آنجا انجام دهند، با این وجود کارشناسان هر دو نهاد بین المللی هیچ وقت این کار را انجام ندادند و به آنجا نرفتند... به نظر می رسد که این کارشناسان انگیزه کافی برای بازدید از این سایت‌ها را نداشتند».

مسکو در ادامه اتهامات مطرح شده علیه روسیه مبنی بر اینکه مقامات روس قبلا گفته‌اند بدون شک تسلیحات شیمیایی از لیبی و عراق به سوریه آورده شده را تکذیب کرد و گفت که البته این ها مسیرهایی بوده‌اند که ممکن است در فرایند انتقال این تسلیحات به سوریه مورد استفاده قرار گرفته باشند.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی