امروز :
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
::
6 صفر 1440
::
Oct-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

ترکمنستان و اتحادیه اروپا بر گسترش مناسبات تأکید کردند

ترکمنستان و اتحادیه اروپا بر گسترش مناسبات تأکید کردند

هیأت سیاسی اتحادیه اروپا در سفر به ترکمنستان با مقامات سیاسی این کشور دیدار و بر ضرورت گسترش مناسبات بین اتحادیه اروپا و «عشق‌آباد» تأکید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، هیأت سیاسی اتحادیه اروپا در سفر به ترکمنستان با مقامات سیاسی این کشور دیدار و بر ضرورت گسترش مناسبات بین اتحادیه اروپا و «عشق‌آباد» تأکید کردند.

سرپرستی هیأت اتحادیه اروپا را «لئوک پئر دوین» مدیر معاونت روابط روسیه، مشارکت شرق، آسیای مرکزی، همکاری منطقه‌ای و سازمان امنیت و همکاری اروپا در اتحادیه اروپا بر عهده دارد.

در این سفر طیف وسیعی از مسائل دوجانبه بین ترکمنستان و اتحادیه اروپا و سایر مسائل مورد علاقه 2 طرف مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این مذاکرات نمایندگان اتحادیه اروپا بر ضرورت مراودات دوجانبه، همکاری نهادهای اتحادیه اروپا با عشق‌آباد و گسترش همکاری‌ها بین مجالس تأکید کردند.

همکاری‌ها در زمینه انرژی، آموزش و رایزنی‌های سیاسی بین عشق‌آباد و اتحادیه اروپا از دیگر محورهای مذاکرات این هیأت با مقامات سیاسی دولت ترکمنستان اعلام شده است.

سفر هیأت رسمی اتحادیه اروپا به عشق‌آباد در حالی است که اتحادیه اروپا، آسیای مرکزی را منطقه‌ای پراهمیت و ضامن منافع انرژی و امنیتی اروپا می‌داند.

اتحادیه اروپا تنها از طریق ایجاد توازنی ظریف میان منافع کوتاه‌مدت و تلاش برای پیشبرد منافع بلندمدت خود مانند ترویج دموکراسی و حقوق بشر می‌تواند بطور کامل به خواسته‌های خود در این منطقه دست یابد.

حضور گسترده در بازار ترکمنستان که دارای ظرفیت‌های عظیم انرژی است به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف اتحادیه اروپا در این کشور عنوان می‌گردد.

انتهای پیام/.

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی