امروز :
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
::
6 صفر 1440
::
Oct-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

روسیه به تاجیکستان تجهیزات هوایی و موشکی تحویل می‌دهد

روسیه به تاجیکستان تجهیزات هوایی و موشکی تحویل می‌دهد

روسیه به تاجیکستان در چارچوب همکاری نیروهای دفاع هوایی کشوهای همسود تجهیزات هوایی و سیستم موشکی ضد هوایی تحویل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، روسیه در چارچوب ارتقاء تدریجی نیروهای دفاع هوایی کشورهای عضو مستقل مشترک المنافع به تاجیکستان تجهیزات نو هوایی و سیستم موشکی ضد هوایی تحویل میدهد.

مرکز اطلاعات و تحلیلی کمیته اجرایی کشورهای همسود در این زمینه اعلام کرد: در چارچوب همکاری های نظامی و فنی بین کشورهای عضو همسود برگزاری فعالیت مشترک در زمینه نوسازی و توسعه تجهیزات دفاع هوایی این کشورها برنامه ریزی شده است.

بر اساس این گزارش، عرضه سیستم موشکی ضد هوایی از روسیه به قزاقستان، نوسازی و تجهیز سیستم ارتباطی قرقیزستان، تحویل تجهیزات موشکی ضد هوایی به تاجیکستان و تامین قطعات یدکی به سیستم دفاع هوایی ارمنستان و بلاروس در برنامه قرار دارد.

در هیئت نیروهای دفاع هوایی کشورهای مستقل مشترک المنافع 19 واحد هواپیمایی، 38 قسمت از موشک های ضد هوایی، 15 واحد نیروی هوایی رادیویی، 9 واحد دفاع هوایی و 3 واحد نیروهای مبارزه الکترونیک قرار دارند.

سازمان کشورهای مستقل مشترک‌المنافع پس از فروپاشی شوروی سابق شکل گرفت و اولین نشست این سازمان آگوست سال 1993 میلادی برگزار شده است.

بیانیه تأسیس این سازمان 21 دسامبر 1991 (20 آذر 1380) در «آلماتی» منتشر و توسط سران کشورهای شرکت کننده در نشست از جمله آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و اوکراین امضا شد.

گرجستان 8 اکتبر 1993 (16 مهر1382) به دنبال موافقت رؤسای جمهور کشورهای عضو با درخواست عضویت این کشور در این سازمان به عضویت سازمان کشورهای مستقل مشترک‌المنافع درآمد.

انتهای پیام/ح

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی