امروز :
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
::
6 صفر 1440
::
Oct-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

دیپلمات پیشین آمریکایی: آمریکا در کابوس انسانی یمن نقش مستقیم دارد

دیپلمات پیشین آمریکایی: آمریکا در کابوس انسانی یمن نقش مستقیم دارد

دیپلمات اسبق و رئیس کنونی اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا با انتقاد از حمایت این کشور از مواضع عربستان سعودی، بر نقش مستقیم واشنگتن در «کابوس انسانی یمن» تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که حمایت‌های غرب از جنگ ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه یمن ادامه دارد، رئیس اندیشکده مطرح آمریکایی از مواضع حمایتی واشنگتن از ریاض انتقاد کرده است.

در هفته‌های اخیر سازمان‌های امدادی بین‌المللی و نهادهای وابسته به سازمان ملل بارها درباره وضعیت ناگوار انسانی در یمن که تحت محاصره ائتلاف به رهبری عربستان سعودی است، هشدار داده‌اند اما این محاصره در سایه حمایت‌ها آمریکا و غرب از ریاض، همچنان ادامه دارد.

حالا خبرها حاکی است یک برنامه با موضوع «جنگ یمن» در شبکه سی‌بی‌اس پخش شده اما در آن اشاره‌ای به مواضع آمریکا در حمایت از عربستان سعودی نشده است.

دیپلمات اسبق و رئیس کنونی اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا با انتقاد از این موضوع تصریح کرد: «خوب است که برنامه 60 دقیقه (شبکه سی‌بی‌اس) روی جنگ یمن تمرکز می‌کند؛ منازعه‌ای که کمتر از آنچه باید درباره آن گزارش پخش شده و به آن پرداخته شده است».

ریچارد هاس در توئیتر خود افزود: «اما چرا هیچ اشاره‌ای به نقش مستقیم و غیر مستقیم آمریکا در حمایت از سیاست (عربستان) سعودی نشد؟ آمریکا به آنچه که یک شکست مفتضحانه استراتژیک و کابوس انسانی(در یمن) است، کمک می‌کند».

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی