امروز :
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
::
6 صفر 1440
::
Oct-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

راخوی از تداوم مقابله سخت با جدایی‌طلبان کاتالونیا دفاع کرد

راخوی از تداوم مقابله سخت با جدایی‌طلبان کاتالونیا دفاع کرد

نخست‌وزیر اسپانیا در گفت‌وگو با یک روزنامه آلمانی از اقدام سخت و قاطع علیه استقلال‌طلبان کاتالونیا دفاع کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ماریانو راخوی» نخست‌وزیر اسپانیا بر اتخاذ رویکردی محکم و قاطع علیه جدایی طلبان کاتالونیا تاکید کرد.

وی در این مورد به روزنامه آلمانی «هاندلزبلات» گفت: «هیچ راهکار دیگری وجود ندارد. بسیاری به من می‌گویند که در پی هیچ راه حل سیاسی نیستم اما آنها باید به من اعتماد داشته باشند که هیچ راه حل جایگزینی وجود ندارد.»

راخوی افزود: «بحران کاتالونیا بزرگترین مسئله‌ای است که من در طول دوران نخست‌وزیری با آن روبرو بوده‌ام.» وی از حمایت اتحادیه اروپا از دولت مرکزی اسپانیا در مناقشه میان دولت محلی کاتالونیا و مادرید که به خلع قدرت «کارلس پوگدمونت» رئیس مخلوع این ایالت و لغو خودمختاری این منطقه منتهی شد، استقبال کرد و گفت: «حمایت اتحادیه اروپا در این زمینه نقش تعیین‌کننده‌ای داشت.این اقدام همچنین از این جهت اهمیت داشت که استقلال کاتالونیا فقط علیه دولت مرکزی نبود بلکه اقدام علیه تمامی اروپا بود.»

در پی همه‌پرسی استقلال کاتالونیا که اول اکتبر (9 مهرماه) برگزار شد، دولت مرکزی اسپانیا علاوه بر لغو خودمختاری کاتالونیا، پوگدمونت را هم از قدرت برکنار کرد. بر طبق حکم دستگاه قضایی رئیس مخلوع کاتالونیا که به بلژیک رفته بود ،تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

پوگدمونت،خود را به پلیس تسلیم کرد. پلیس وی و 4 نفر دیگر از مقامات دولت سابق را به صورت مشروط آزاد کرد. اما همچنان حزب وی از حضور پوگدمونت در انتخابات پیش رو که 21 دسامبر (30 آذر) برگزار می‌شود، حمایت کرده است.

راخوی هم در جریان سفر به کاتالونیا بار دیگر بر تعلق داشتن این منطقه به اسپانیا تاکید کرد.

نخست‌وزیر اسپانیا همچنین از اکثریت خاموش خواست تا در انتخابات شرکت کنند و با رای منفی به جدایی کاتالونیا از اسپانیا زمینه را برای بازگشت شرایط به حالت عادی فراهم کنند.

انتهای‌پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی