امروز :
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
::
6 صفر 1440
::
Oct-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

افزایش دامنه درگیری تروریست‌های «الزنکی» و «النصره» در غرب حلب سوریه

افزایش دامنه درگیری تروریست‌های «الزنکی» و «النصره» در غرب حلب سوریه

تروریستهای نورالدین الزنکی می‌گویند که جبهه النصره مجری اوامر ترکیه است و بر سر همین مسئله از هفته پیش شدیدا در غرب حلب درگیر هستند. از امروز نیز دامنه این درگیریها شدیدا افزایش پیدا کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، گروههای تروریستی حرکة نور الدین الزنکی و جبهة النصرة از یک هفته پیش در ریف غربی حلب با هم درگیر هستند.

تروریستهای النصره امروز حملات گسترده تری به مواضع عناصر الزنکی در این منطقه انجام دادند.

گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی میگوید که دامنه درگیریها میان طرفین افزایش یافته و به شهرکهای خان العسل، الحیلونة، کفرتنین، کفرناها، محیط دارة عزة، الشیخ سلیمان، تقاد، هنگهای 111 و 46 ومنطقه «ضاحیة الکهرباء» رسیده است.

منابع میدانی از تیراندازی گسترده میان طرفین خبر میدهند و میگویند که النصره در تلاش است وارد این مناطق شود.

النصره تروریستهای الزنکی را متهم کرده که به عناصر این گروه در کارگاه «کناج» واقع در اطراف شهرک کفرناها حمله کرده اند، ولی الزنکی این مسئله را تکذیب و تأکید کرد که النصره این بهانه را دستاویزی را برای حملات خود قرار داده است.

«محمد أدیب» عضو دفتر اطلاع رسانی الزنکی به روزنامه سعودی الشرق الاوسط گفت که درگیری با النصره تا زمانی ادامه دارد که این گروه از بین برود.

یک منبع مطلع از ریف غربی حلب نیز به این روزنامه گفت که «جنگ با الزنکی ادامه دارد و اوضاع در حال پیچیده شدن علیه این گروه است». وی الزنکی را متهم کرد که با بمباران مقرهای النصره در شهر دار عزه، این درگیری را آغاز کرده است.

حسام الأطرش از سرکرده های الزنکی اما عناصر النصره را متهم به بازداشت عناصر زخمی الزنکی کرده و گفت که این افراد در حال مداوا در بیمارستان «باب الهوی» در نزدیکی مرزهای ترکیه بودند که بازداشت شدند.

گروه الزنکی چند روز پیش و پس این درگیریها، در منطقه غرب حلب، بسیج عمومی اعلام کرد.

ابوفاروق که یکی از مسئولین موسوم به «شرعی» این گروه است اعلام کرد که این بسیج عمومی در دفاع از «تجاوزی» است که میان نظامی و غیر نظامی در بمباران سنگین هیچ تفاوتی قائل نیست.

گروه تروریستی احرار الشام نیز طرحی را برای مصالحه مطرح کرد و از تحریر الشام خواست که دست از حملات خود بردارد.

درگیری میان این دو گروه پس از مداخله اخیر ترکیه در ریف غربی حلب آغاز شد؛ به ویژه زمانی که تحریر الشام سه مقر خود در اطراف شهر «عفرین» را به نیروهای متجاوز ترکیه تحویل داد.

نورالدین الزنکی چندی پیش به هیئت نظامی ترکیه اجازه نداده بود که از مناطق تحت اشغال خود در جبهه های مجاور «عفرین» از طریف ریف غربی حلب دیدن کند و این گروه را مجبور به بازگشت کرده بود.

«ابوسراقه» که یکی از مسئولان پیشین شرعی تحریر الشام بوده میگوید که این گروه مجری اوامر سرویس اطلاعاتی ترکیه است که وظیفه دارد به حضور الزنکی که مخالف ورود تُرکیه به ریف غربی حلب است، پایان دهد.

الزنکی در جولای گذشته اعلام کرد که از النصره جدا شده است.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی