امروز :
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
::
5 ذو القعدة 1439
::
Jul-17-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

نیمی از آلمان‌ها، فرانسوی‌ها و لهستانی‌ها معتقدند آمریکا در انتخابات کشورهای دیگر دخالت دارد

نیمی از آلمان‌ها، فرانسوی‌ها و لهستانی‌ها معتقدند آمریکا در انتخابات کشورهای دیگر دخالت دارد

طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها، تقریباً نیمی از مردم آلمان، فرانسه و لهستان معتقدند که آمریکا در انتخابات کشورهای خارجی مداخله می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد که روسیه به دخالت در انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری کشورهای خارجه متهم شده است و همین اتهامات منجر به وضع دور جدیدی از تحریم‌های واشنگتن علیه روسیه منجر شد با اینحال نظرسنجی‌های عمومی نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از آلمان‌ها، فرانسوی‌ها و لهستانی‌ها معتقدند که آمریکا در انتخابات کشورهای خارجی مداخله می‌کند.

اسپوتنیک از موسسه افکارسنجی فرانسه (Ifop) درخواست کرد تا یک نظرسنجی درباره افکارعمومی کشورهای اروپایی درباره این موضوع برگزار کند.

موسسه نظرسنجی «ایفوپ» از 3 هزار و 228 شهروند بالای 18 سال فرانسه، آلمان، انگلیس و لهستان در اینباره نظرسنجی کرد در سؤالی مطرح کرد: « با در نظرگرفتن نفوذ سیاسی، اقتصادی و توانمندی نیروهای ویژه، کدام کشور اعمال نفوذ بیشتری در انتخابات کشورهای دیگر دیگر دارد؟»

در میان گزینه‌های پیشنهاد شده برای پاسخ این سؤال، آمریکا، روسیه و اتحادیه اروپا، کشورهای دیگر و هیچ‌کدام مشاهده می‌شد.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن بود که بیش از 40 درصد از فرانسوی‌ها، آلمان‌ها و لسهتانی‌ها و یک سوم از شهروندان انگلیس معتقد بودند که آمریکا در انتخابات کشورهای دیگر اعمال نفوذ می‌کند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد، کمتر از 30 درصد از اروپایی‌ها و 21 درصد از ساکنان انگلیس معتقد بودند که روسیه بر انتخابات کشورهای دیگر نفوذ دارد.

شمار ساکنان انگلیسی که معتقد بودند اتحادیه اروپا در انتخابات کشورهای دیگر مداخله دارد، در مقایسه با ساکنان فرانسه، آلمان یا لهستان دو برابر بودند و 18 درصد از ساکنان انگلیس معتقد بودند که اتحادیه اروپا در انتخابات کشورهای دیگر نفوذ دارد.

بر اساس این گزارش، در تمامی چهار کشوری که نظرسنجی در آن انجام شد، تحصیلات بعنوان یک فاکتور عمل کرد به طوریکه افرادی که دارای تحصیلات عالیه بودند در مقایسه با دیگر افرادی که تحصیلات چندان عالی ندارند، آمریکا را متهم اصلی مداخله در انتخابات کشورهای دیگر می‌دانستند.

در فرانسه، بیشتر حامیان چپگرایان (50 درصد) معتقد به دخالت آمریکا در انتخابات کشورهای دیگر بودند و حامیان جبهه ملی و حامیان جنبش دموکراتیک فرانسه در مقایسه با چپگرایان اعتقاد کمتری به این مسئله داشتند.

در آلمان، اکثر آلمان‌های شرقی از ایده دخالت آمریکا در انتخابات کشورهای دیگر حمایت می‌کردند (46 درصد) و این در حالی بود که 39 درصد از آلمان‌های غربی از این ایده حمایت می‌کردند و 31 درصد از آلمان غربی چنین عقیده‌ای را درباره مداخله روسیه در انتخابات کشورهای دیگر داشتند و 18 درصد از آلمان شرقی معتقد بودند که روسیه در انتخابات کشورهای دیگر مداخله می‌کند.

در انگلیس، ساکنان خارج از لندن بیشتر معتقد به مداخله آمریکا در انتخابات کشورهای دیگر بودند و این در حالی است که 30 درصد از ساکنان لندن به مداخله آمریکا در انتخابات کشورهای دیگر اعتقاد داشتند.

در لهستان، 44 درصد از راستگرایان و 43 درصد از میانه‌روها آمریکا را مقصر می‌دانستند و 38 درصد از چپگراها نیز معتقد به این امر بودند.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی