امروز :
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
::
4 ذو القعدة 1439
::
Jul-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

رهبر کره شمالی با ارسال پیامی به رهبر کوبا، برای توفان ایرما ابراز همدردی کرد

رهبر کره شمالی با ارسال پیامی به رهبر کوبا، برای توفان ایرما ابراز همدردی کرد

رهبر کره شمالی در اقدامی نادر با ارسال پیامی به همتای کوبایی خود ضمن ابراز همدردی به دلیل آسیب‌های توفان ایرما، تلفات انسانی را به دولت و مردم این کشور تسلیت گفت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کیم جونگ-اون» رهبر کره شمالی در پیامی به رائول کاسترو همتای کوبایی‌اش، برای تلفات جانی و مالی توفان ایرما ابراز همدردی کرد. 

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، روزنامه رودانگ سینمون رسانه حکومتی کره شمالی پیام رهبر کره شمالی و ابراز همدردی وی بادولت و مردم کوبا را منتشر کرد.

رهبر کره شمالی در این پیام بیان داشت «اخبار تلفات و خسارات توفان در شرق و مرکز کشور شما را دریافت کرده و تسلیت می‌گویم و با شما و از طریق شما با دولت و مردم کوبا و ساکنان مناطق آسیب‌دیده همدردی می‌کنم.»

یونهاپ ادامه داد، از آنجایی که به طور معمول در مناسبات خارجی «کیم یونگ-نام» رئیس کل پرزیدیوم مجمع عالی خلق کره شمالی پیام ارسال می‌کند، این اقدام رهبر کره شمالی نشان از اهمیت دیپلماتیک کوبا برای کره شمالی دارد. 

این سومین بار است که رهبر کره شمالی برای یکی از مقامات کشورهای خارجی پیام ارسال می‌کند. 

اولین بار کیم در سال 2012 برای کاسترو پیامی را برای همدردی با تلفات توفان دیگری ارسال کرده بود و سال گذشته میلادی (سال 2016) به مناسبت درگذشت مادر «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه، پیامی از سوی رهبر کره شمالی برای تسلیت فرستاده شد. 

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی