امروز :
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
::
20 شعبان 1440
::
Apr-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

انگلیس کمک‌های غیرانسان دوستانه به معارضان سوری را لغو می‌کند

انگلیس کمک‌های غیرانسان دوستانه به معارضان سوری را لغو می‌کند

سخنگوی دولت انگلیس به خبرگزاری رویترز گفته است کمک‌های غیر انسان‌دوستانه لندن به مناطق تحت تسلط شورشیان در سوریه لغو می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت انگلیس امروز (دوشنبه) اعلام کرد کمک‌های غیر انسان‌دوستانه به مناطق تحت کنترل شورشیان سوریه را قطع می‌کند.

سخنگوی دولت انگلیس مستقیما اشاره نکرده است که منظورش از کمک های غیرانسان دوستانه چیست اما ممکن است منظور وی کمکهای تسلیحاتی دولتی لندن به معارضان سوری باشد.

 سخنگوی دولت انگلیس به خبرگزاری رویترز گفت، با بدتر شدن شرایط در برخی مناطق در سوریه، انگلیس برخی حمایت‌های غیر انسان‌دوستانه به سوریه را کاهش می‌دهد اما حمایت‌های حیاتی برای کمک به افرادی که شدیدا نیازمند هستند، ادامه خواهد یافت. 

سخنگوی دولت انگلیس همچنین گفت، کمک‌های لندن برای کمک به بهبود امنیت و ثبات در سوریه نیز ادامه خواهند داشت. 

پیش از این نیز روزنامه تایمز به نقل از دفتر وزارت خارجه انگلیس نوشته بود که لندن برنامه‌های کمک به شمال غرب سوریه را به صورت قبل ادامه نخواهد داد. 

دولت انگلیس گفته بود، در سال مالی ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ مبلغ ۱۵۲ میلیون پوند (معادل ۱۹۴ میلیون دلار) برای برنامه‌های انسان‌دوستانه در سوریه هزینه کرده است. 

انگلیس در سال ۲۰۱۳ کمک‌ها به معارضان سوری را افزایش داده بود و خودروهای نظامی به آن‌ها داده و آموزش نظامی به این معارضان ارائه می‌کرد. 

روز یکشنبه (دیروز) نیز «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خبر داد بسته حمایتی ۲۰۰ میلیون دلاری این کشور از سوریه، لغو می‌شود. وی در ادامه گفته بود کشورهای ثروتمند منطقه غرب آسیا شامل عربستان سعودی به جای آمریکا این پرداخت‌ها را انجام خواهند داد. 

پیشتر، سفارتخانه عربستان سعودی در واشنگتن گفته بود ۱۰۰ میلیون دلار به گروه‌های فعال در شمال سوریه کمک کرده است. از سوی دیگر روزنامه «ینی شفق» ترکیه با با متهم کردن عربستان سعودی به حمایت از گروه‌های تروریستی در شمال سوریه نوشته بود این کمک‌ها به سمت شهرهای مثل رقه که در تصرف نیروهای دموکراتیک سوریه است، روانه خواهد شد. (+بیشتر)

انتهای پیام/م

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی