امروز :
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
::
19 رجب 1440
::
Mar-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

تسلیم شدن 13 تروریست در جنوب الجزائر

تسلیم شدن 13 تروریست در جنوب الجزائر

وزارت دفاع الجزائر اعلام کرد که از ابتدای ماه جاری تا کنون ۱۳ تروریست در استان «تمنراست» در مرز مالی و نیجر، ۱۳ تروریست خود را تسلیم ارتش کرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع الجزائر روز جمعه (دیروز) اعلام کرد که طی ماه جاری میلادی ۱۳ تروریست در مرز مالی و نیجر خود را تسلیم ارتش کرده و ۱۴ قطعه سلاح و مقادیری مهمات و گلوله نیز از این تروریست‌ها کشف و ضبط شده است.

در بیانیه وزارت دفاع الجزائر با اشاره به موفقیت فرماندهان ارتش این کشور در امر مبارزه با تروریست آمده است که یک تروریست ملقب به «الخطاب» روز پنج‌شنبه در استان «تمنراست» خود را تسلیم نیروهای ارتش کرد و یک اسلحه کلاشینکوف، یک هفت‌تیر و مقادیری گلوله نیز از وی کشف و ضبط شد.

به نوشته روزنامه الکترونیکی «رأی‌الیوم»، از ابتدای سال ۲۰۱۸ تا کنون ۱۳۱ تروریست خود را تسلیم نیروهای امنیتی در الجزائر کرده‌اند که بیشتر آنها وابسته به گروه تروریستی القاعده بوده و در مناطق وسیعی از صحرا و مناطق مرزی در شمال مالی و نیجر فعال بوده‌اند.

طبق این گزارش، طرح صلح و آشتی که در سال ۲۰۰۵ در الجزائر تصویب شد در زمینه تسلیم شدن تروریست‌ها و اعطای فرصت به آنها برای دست کشیدن از اقدامات مسلحانه، موفقیت‌‌هایی کسب کرده است.

انتهای پیام/ص

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی