امروز :
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
::
11 جماد ثاني 1440
::
Feb-16-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

بازار داغ «توپ سازی» پاکستان در گرماگرم جام جهانی

بازار داغ «توپ سازی» پاکستان در گرماگرم جام جهانی

سالانه بیش از 40 میلیون توپ در شهر سیالکوت پاکستان تولید می‌شود اما امسال با توجه به آغاز جام جهانی فوتبال در روسیه سفارش تولید توپ به 60 میلیون عدد رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سالانه بین از 40 میلیون توپ در شهر سیالکوت پاکستان تولید می‌شود اما امسال با توجه به آغاز جام جهانی فوتبال در روسیه سفارش تولید توپ به 60 میلیون رسیده است.

تولید کنندگان کارگاه‌های توپ سازی شهر سیالکوت از دولت درخواست کردند به آن‌ها کمک کند تا در راستای تولید توپ جام جهانی بازاریابی خوبی داشته باشند تا مقدمات فروش سایر لوازم ورزشی تولید پاکستان در بازارهای جهانی فراهم شود.

بعد از اینکه فضانوردان روسی یک مسابقه دوستانه فوتبال در ایستگاه بین المللی فضایی با توپ تولید پاکستان انجام دادند و کلیپ ویدئویی آن منتشر شد تقاضا برای خرید این توع توپ‌ها فوتبال افزایش پیدا کرده است.

این دومین بار است که پاکستان برای تولید توپ جام جهانی فوتبال انتخاب می‌شود. بعد از قرارداد شرکت «فارود» پاکستان با شرکت «آدیداس» کارگاه‌ها تولید لوازم ورزشی سیالکوت به دستگاه‌های روز دنیا برای تولید انواع توپ فوتبال مجهز شدند. از سال 1990 تا 2010 توپ‌های تولید پاکستان که با دست تولید می‌شد در بازی‌های ورزشی جام جهانی مورد استفاده قرار می‌گرفت اما از سال 2014 شرکت آدیداس به طور رسمی تولید توپ‌های فوتبال را به پاکستان سپرد.

شرکت فارود پاکستان ماهانه 70 هزار توپ فوتبال تولید می‌کند. تولید لوازم ورزشی به ویژه توپ فوتبال شهر سیالکوت از توابع ایالت پنجاب را تبدیل به پر درآمد‌ترین شهر پاکستان کرده است.

طبق آمار مردم شهر سیالکوت به دلیل رونق تولید لوازم ورزشی و پزشکی از درآمد بیشتری نسبت به سایر مردم این کشور برخودار هستند.

«محمد آصف» یکی از مدیران کارگاه‌های توپ سازی شهر سیالکوت گفت: با نزدیک شدن به زمان برگزاری جام جهانی فوتبال سفارش‌های زیادی از کشورهای مختلف دریافت می‌کنیم و کارگران مجبورند به صورت شبانه‌روزی کار کنند تا بتوانیم به موقع توپ‌های درخواستی را تحویل دهیم.

اتحادیه تولیدکنندگان لوازم ورزشی در پاکستان اعلام کرد، تولید و فروش لوازم ورزشی 15 درصد از صادرات این کشور را به خود اختصاص داده و اگر دولت توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد این رقم ممکن است افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/ح

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی