امروز :
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
::
18 جماد أول 1440
::
Jan-24-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

ابراز نگرانی دولت آلمان نسبت به عملیات ترکیه در عفرین

ابراز نگرانی دولت آلمان نسبت به عملیات ترکیه در عفرین

دولت آلمان با ابراز نگرانی درباره گزارش‌های کشتار و غارت در عفرین توسط نظامیان ترکیه، خواستار تحقیقات در این‌باره شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت آلمان امروز (چهارشنبه) با ابراز نگرانی درباره عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، از این کشور خواست تا از قوانین بین‌المللی تبعیت کند.

«اولریک دِمِر» سخنگوی دولت برلین در نشست خبری گفت: «ما گزارش‌های تصرف بخش‌های بزرگی از مناطق شهری عفرین توسط نظامیان ترکیه را با نگرانی روزافزون دنبال می‌کنیم».

به نوشته خبرگزاری رویترز، «راینر برول» سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز خواستار تحقیقات درباره گزارشات کشتار و غارت در عفرین به وسیله نظامیان ترکیه و عناصر تروریستی ارتش آزاد، شد.

برول با بیان اینکه آلمان درباره ضروری بودن برخی اقدامات ترکیه در عفرین شک دارد، تاکید کرد: «ترکیه این عملیات را به بهانه منافع امنیتی و حفظ مرزهایش توجیه می‌کند اما اقدامات آنکارا باید در چارچوب موارد اضطراری باقی بماند».

آنکارا که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد در این منطقه می‌کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی 30هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.

ترکیه، حمله به عفرین در حلب در شمال غرب سوریه را از 20 ژانویه آغاز کرد؛ زمانی که با توپخانه مواضع نیروهای کُرد در ریف حلب شمالی و غربی را هدف گرفت. 

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی