امروز :
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
::
7 ربيع ثاني 1440
::
Dec-15-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

مانع از ورود نیروهای سوری به عفرین شدیم/ درباره عفرین با ایران و روسیه به توافق رسیدیم

مانع از ورود نیروهای سوری به عفرین شدیم/ درباره عفرین با ایران و روسیه به توافق رسیدیم

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به ورود برخی از نیروهای وابسته به سوریه به منطقه عفرین، مدعی شد که با طرف‌های ایرانی و روسی بر سر عفرین به توافق رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که نیروهای ارتش ترکیه مانع از ورود نیروهای وابسته به ارتش سوریه به عفرین شده‌اند.

بنابراعلام روزنامه حریت ترکیه، «رجب طیب اردوغان» شامگاه سه‌شنبه با اشاره به تلاش نیروهای مردمی وابسته به ارتش سوریه برای ورود به منطقه عفرین گفت که ارتش ترکیه با حملات توپخانه‌ای مانع از این کار شد.

رئیس جمهوری ترکیه در جریان نشست خبری مشترک با همتای مقدونیه‌ای خود در شهر آنکارا همچنین مدعی شد که « با ایران و روسیه بر سر منطقه عفرین به توافق رسیده‌ایم.»

وی ادعا کرد که نیروهای مردمی سوریه که قصد ورود به منطقه عفرین برای مقابله با ترکیه را داشتند، به تصمیم خود به این منطقه عازم شده‌اند.

اردوغان گفت که ارتش ترکیه اجازه ورود به منطقه عفرین را به هیچ گروه نظامی نخواهد داد.

رئیس جمهوری ترکیه شبه نظامیان کرد سوریه را تهدید کرد و گفت که «تروریست‌ها برای اشتباه‌های خود هزینه خواهند داد».

رسانه‌های سوری عصر امروز (سه‌شنبه) اعلام کردند که نیروهای مردمی ارتش سوریه از سمت منطقه «الزیاره» به سمت عفرین حرکت کرده‌اند و قصد دارند از اهالی منطقه در برابر نیرهای ترکیه حمایت کنند.

هواپیماهای شناسایی ترکیه با پرواز بر سر کاروان این نیروها تحرکات آن‌ها را رصد کرد و توپخانه ترکیه از داخل خاک این کشور مواضع نیروهای مردمی را هدف حملات خود قرار داد.

انتهای پیام/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی