امروز :
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
::
4 جماد ثاني 1439
::
Feb-19-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

بمباران مناطق اطراف بیمارستان عفرین؛ 3 غیر نظامی کشته شدند

بمباران مناطق اطراف بیمارستان عفرین؛ 3 غیر نظامی کشته شدند

ترکیه و عناصر همپیمانش در جریان عملیات شاخه زیتون، این بار مناطق اطراف بیمارستان عفرین را هدف قرار دادند که چند کشته و زخمی برجا گذاشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، امروز سه شنبه ارتش ترکیه به همراه عناصر ارتش آزاد همپیمان خود در عملیات «شاخه زیتون» همچنان شهر عفرین در استان حلب سوریه را بمباران کردند.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که در حملات امروز ترکیه به عفرین 3 غیر نظامی کشته و دهها نفر دیگر زخمی شده‌اند.

نیروهای تُرک مناطق اطراف بیمارستان «عفرین» را با سه موشک گراد هدف قرار دادند.

این منطقه در حال حاضر بسیار شلوغ است و این برای نخستین بار است که نیروهای ترکیه مرکز عفرین را هدف قرار میدهند؛ چرا که حملات پیشین آنان مناطق اطراف این شهر را هدف قرار داده بود.

این تنها بیمارستانی که در شهر عفرین مشغول به کار است و تخریب آن قطعا به بحرانی شده وضعیت انسانی در این منطقه منجر خواهد شد.

خبرنگار المیادین تأکید کرد که حمله به اطراف بیمارستان مرحله جدیدی است که ارتش ترکیه آغاز کرده و هدف قرار گرفتن آن، زندگی بیش از یک میلیون نفر را در معرض خطر قرار میدهد.

به گفته وی، مناطق تحت تسلط افراد مسلح از محلی که در اطراف بیمارستان هدف قرار گرفته، دورتر است.

روز گذشته نیز در جبهه «دیر بلوط» واقع در منطقه «جندیرس» در عفرین نیروهای ترکیه با شبه نظامیان «یگانهای مدافع خلق» درگیر بود.

جنگنده های ترکیه نیز روستاهای منطقه «شیا» را به شدت هدف قرار دادند و دستگاه پمپاژ آب واقع در روستای «کفر صفره» را بمباران کردند.

امروز بیست و پنجمین روز حمله ترکیه به عفرین است و به گفته روزنامه الوطن سوریه نیروهای آنکارا فقط 5% از مساحت جغرافیایی عفرین را تحت تسلط خود درآورده اند.

یک منبع میدانی اعلام کرد که تسلط ترکیه به عفرین یا محاصره این شهر چند ماه طول می کشد و وضعیت داخلی ترکیه و وضعیت منطقه ای و بین المللی توان تحمل این مسئله را ندارد.

به گفته این منبع، سیاستهای نظامی ترکیه برای سیطره بر اراضی عفرین تا کنون به نتیجه دلخواه منتهی نشده و همین مسئله باعث شده است که آنکارا تجهیزات نظامی جدید و بیش از 800 نیروی جدید را وارد میدان نبرد کند.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

 

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی