امروز :
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
::
4 جماد ثاني 1439
::
Feb-19-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

صادرات و واردات قرقیزستان در سال 2017 از مرز 6 میلیارد دلار گذشت

صادرات و واردات قرقیزستان  در سال 2017 از مرز 6 میلیارد دلار گذشت

نماینده رسمی کمیته ملی آمار قرقیزستان گفت: بر اساس نتایج اولیه حجم صادرات و واردات این کشور در سال 2017 از مرز 6 میلیارد دلار گذشت و نسبت به سال قبل افزایش 12.5 درصدی داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «باریس آرابایف» نماینده رسمی کمیته ملی آمار قرقیزستان امروز در طی کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: بر اساس نتایج اولیه حجم صادرات و واردات قرقیزستان در سال 2017 از مرز 6 میلیارد دلار گذشت و نسبت به سال قبلی افزایش 12.5 درصدی داشت.

وی با اشاره به صادرات و واردات قرقیزستان در این مدت، اظهار داشت: در سال 2017 صادرات قرقیزستان افزایش 13.8 درصدی و واردات افزایش 12 درصدی داشت.

آرابایف با اشاره به حجم تبادل کالایی قرقیزستان با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، خاطرنشان کرد: واردات و صادرات قرقیزستان با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال گذشته 2 میلیارد 418 میلیون دلار را تشکیل داد که نسبت به سال قبلی افزایش 16.6 درصدی داشت. در ضمن، صادرات قرقیزستان به این کشورها افزایش 27 درصدی و واردات افزایش 13.8 درصدی داشت.

این مقام قرقیزی ادامه داد: قرقیزستان بیشترین حجم تجارت را با روسیه در حدود 59.7 درصد را داشت و بعد از آن قزاقستان با 36.5 درصد در رده دوم قرار دارد.

قرقیزستان به این‌ دو کشور شیشه، لباس بافتنی، الیاف پنبه، میوه‌های خشک شده، محصولات خوراکی شرینی، لبنیات، فلزات گرانبها صادر و از قزاقستان و روسیه محصولات مانند گوشت پرندگان، محصولات خوراکی، وسایل حمل و نقلی، محصولات شیرینی، نوشابه و دیگر وارد می‌کند.

انتهای پیام/.

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی