امروز :
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
::
6 جماد ثاني 1439
::
Feb-21-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

تخصیص‌‌ بالای 130 سهم «زشگزا» اصلاح شد

تخصیص‌‌ بالای 130 سهم «زشگزا» اصلاح شد

ناظر بازار فرابورس در واکنشی پس از گذشت یک روز از عرضه سهام جدید دیگری در این بازار از حذف معاملات تکراری در سامانه معاملات به تخصیص‌های بیش از حد مجاز خبر داده است.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران یک روز پس از عرضه اولیه سهام شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد و تخصیص‌های دوبرابری و حتی بیشتر از سقف تعیین شده به خریداران، در حالی از «اصلاح» این تخصیص‌ها سخن گفته که هنوز دلیل بروز این ایراد در سامانه معاملات مشخص نیست.

16 میلیون سهم شرکت شیر و گوشت زاگرس در روز سه‌شنبه 26 دی‌ماه به قیمت هر سهم 3490 ریال به روش ثبت سفارش کشف شده بود.

به گزارش فارس عرضه اولیه دیروز هفتمین عرضه اولیه فرابورس در سال جاری بوده که با تخصیص‌های بیش از سقف تعیین‌شده یعنی 130 سهم در عرضه اولیه مواجه شد.

از اواخر سال 1393و همزمان با تغییرات مدیریتی در سازمان بورس، تلاش برای افزایش عرضه‌های اولیه سهام شرکت‌های خصوصی همزمان با کند شدن روند واگذاری شرکت‌های اصل چهل و چهاری در حالی در دستور کار هیات پذیرش بورس و فرابورس قرار گرفت که همواره عرضه‌های اولیه سهام با ایراد و مشکلات مختلف فنی در حین عرضه اولیه و یا حتی قبل و بعد از عرضه سهام مواجه بوده است.

حدود یک ماه قبل نیز معادل 10 درصد از سهام شرکت تامین سرمایه امید در بورس اوراق بهادار تهران برای اولین بار عرضه، اما به دلایل فنی در ساعت 16:53 کشف قیمت به خریداران تخصیص داده شد.

به گزارش فارس، افسانه اروجی ناظر بازار فرابورس بروز به گفته وی «اشتباه در سامانه معاملاتی» برای برخی مشتریان عرضه اولیه را دلیل تخصیص‌های دو و حتی سه باره اعلام کرده و گفته است: «با پیگیری‌ انجام‌شده، تخصیص‌های این‌چنینی اصلاح و فرآیند آن تا سقف 130 سهم، مجدد انجام شد.»

وی از مشارکت 112 هزار و 569 نفر در عرضه اولیه «زشگزا» سخن گفته، اما در عین حال نسبت به خدشه اعتماد این تعداد خریدار به حسن شهرت بازار سرمایه اظهار نظری نکرده است.

آخرین آگهی منتشر شده از سوی ناظر بازار سهام مربوط به عرضه اولیه سهام «نطرین» بود که به دلایلی نامعلوم از عرضه این سهم طی دو نوبت در فرابورس جلوگیری شد.

انتهای پیام/ب

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های اقتصادی