امروز :
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
::
20 شعبان 1440
::
Apr-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

ایران در شهریور 1.63 میلیون بشکه نفت صادر کرد/کاهش 800 هزار بشکه‌ای صادرات

ایران در شهریور 1.63 میلیون بشکه نفت صادر کرد/کاهش 800 هزار بشکه‌ای صادرات

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد میزان صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به 1.63 میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، ناظر غربی انرژی اعلام کرد به نظر می‌رسد، پس از یک افزایش تولید در 6 ماه گذشته، بازارهای نفتی در حال حاضر به میزان کافی تامین هستند اما این صنعت تحت فشار است.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد ظرفیت مازاد تولید در جهان کمتر از 2 درصد تقاضای جهانی است و احتمال کاهش بیشتر وجود دارد.

این فشار برای مدتی با ما خواهد بود و احتمالا با قیمت‌های بیشتر همراه خواهد شد. با این حال ما نگران تبعات منفی آن بر اقتصاد جهانی هستیم.»

اوپک، روسیه و دیگر تولیدکنندگان نظیر تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا میزان تولید خود را از ماه می افزایش داده  که این مسئله. تولید جهانی را روزانه 1.4 میلیون بشکه بالا برده است.

در مجموع کشورهای عضو اوپک نظیر عربستان و امارات میزان تولید خود را از ماه «می» برای جبران کاهش تولید ایران و ونزوئلا روزانه 735 هزار بشکه افزایش داده است.

بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، عرضه نفت ایران در ماه سپتامبر به کمترین میزان در 2 سال و نیم اخیر رسیده است زیرا مشتریان این کشور به علت تحریم‌ها، خریدهای خود را کاهش داده‌اند.

به نوشته این گزارش، تولید نفت ایران به 3.5 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است که 180 هزار بشکه در روز کمتر از ماه پیش از ان است. میزان صادرات نفت ایران نیز به 1.63 میلیون بشکه در روز رسیده است که 800 هزار بشکه در روز از بالاترین میزان در سه ماهه دوم 2018 کمتر است.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های اقتصادی