امروز :
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
::
18 جماد أول 1440
::
Jan-24-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

توضیحات آمریکایی‌ها درباره صدور مجوزهای فروش هواپیما برای ایران

توضیحات آمریکایی‌ها درباره صدور مجوزهای فروش هواپیما برای ایران

مقام‌های آمریکایی روز چهارشنبه اظهارات تازه‌ای درباره صدور مجوزهای فروش هواپیمای مسافربری به ایران مطرح کرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های آمریکایی روز چهارشنبه اظهارات تازه‌ای درباره صدور مجوزهای فروش هواپیمای مسافربری به ایران مطرح کرده‌اند. 

 خبرنگار روزنامه وال‌استریت‌ژورنال روز چهارشنبه در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشته مقام‌های آمریکایی به همتایان ایرانی خود گفته‌اند: «شما از هواپیماهای مسافربری برای انتقال تروریست و سلاح به سراسر خاورمیانه استفاده می‌کنید.»

وی هنوز مشخص نکرده که این اظهارات در کدام جلسه مطرح شده است، اما احتمال می‌رود این موضوع در دیدار مشترک مقام‌های ایران و آمریکا در حاشیه نشست کمیسیون مشترک برجام مطرح شده باشد. این نشست، روز جمعه در شهر وین، پایتخت اتریش برگزار شد. 

علاوه بر این، برایان هوک، مدیر بخش سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکا هم روز چهارشنبه گفت: « در این دولت (دولت ترامپ) ما هیچ مجوز فروش هواپیما برای ایران صادر نکرده‌ایم. مجوزهایی که قبلاً صادر شده‌اند همچنان اعتبار دارند، ولی ما قصد نداریم اجازه دهیم مجوزهای ما نقشی در فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در منطقه داشته باشد.»

این مقام وزارت خارجه آمریکا هم ایران را به استفاده از هواپیماهای مسافربری برای انتقال نیرو و سلاح به مناطق مختلف خاورمیانه متهم کرد.

در حال تکمیل...

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های اقتصادی