امروز :
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
::
11 ربيع ثاني 1440
::
Dec-19-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

کشف 1900 میلیارد ریال قاچاق کالا در سال جاری/ 500 مورد قاچاق انسان کشف شد

کشف 1900 میلیارد ریال قاچاق کالا در سال جاری/ 500 مورد قاچاق انسان کشف شد

معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران از کشف 500 مورد قاچاق انسان توسط ماموران گمرک خبر داد و گفت: در سال‌جاری 87 تن مواد مخدر و پیش ساز مخدرهای صنعتی کشف کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از گمرک ایران، معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران از کشف 500 مورد قاچاق انسان توسط ماموران گمرک خبر داد و گفت: ماموران گمرک در سال‌جاری 87 تن مواد مخدر و پیش‌ساز مخدرهای صنعتی کشف کرده اند.

علیرضا مقدسی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل گمرکات مازندران، تجارت خارجی را از حلقه‌های اتصال هر کشور برشمرد و گفت: تسهیل و امنیت تجارت از موضوعات بسیار مهم در این حوزه است و برخی صاحب‌نظران بر این عقیده هستند که توسعه، تسهیلات را به ارمغان می آورند.

وی با بیان اینکه تجارت خارجی بحث بین‌المللی است افزود: گمرک جمهوری اسلامی ایران در بعد ملی، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اصل 44، قانون رفع موانع تولید را در دستور کار قرار داده است.

وی حسابرسی پس از ترخیص را از دیگر طرح‌های گمرک برشمرد و گفت: برنامه تیر الکترونیک بین کشورها فقط بین ایران و ترکیه اجرا شده و فاز دوم آن نیز اجرا شده است و پس از اجرای فاز سوم، به صورت بین‌المللی اجرا می‌شود.

مقدسی با اشاره به اینکه طرح بین المللی با عنوان حمل ترکیبی نیز اجرا شده است، گفت: ایران در این پروژه آزمایشی پیشگام بوده است و دو کانتینر به صورت آزمایشی از مرز زمینی و دریایی به دو کشور خارجی ارسال می شود و ایران در اجرای این پروژه موفق بوده است.

معاون گمرک جمهوری اسلامی ایران به برنامه طبقه بندی فعالان اقتصادی مجاز اشاره کرد و گفت: باید تسهیلات کافی با ظرفیت‌های قانونی به صادرکنندگان داده شود.

نصب جی پی اس روی 106 هزار دستگاه کامیون

وی بهره‌گیری از سگ‌های مواد یاب و جی پی اس را از دیگر طرح های نظارتی برشمرد و گفت: تاکنون 106 هزار دستگاه جی پی اس بین کامیون‌ها برای ردیابی آنان نصب شده است.

مقدسی استفاده از دستگاههای پلاک خوان را از دیگر ابزارهای کنترلی گمرکات برشمرد و گفت: در حال حاضر 15 دستگاه ایکس ری کامیونی در گمرکات ایران نصب شده است و جدیدترین نوع این دستگاهها که در گمرک شهید رجایی نیز به بهره برداری رسیده، در 30 ثانیه یک دستگاه کامیون را رصد و اسکن می‌کند و روزانه 1300 کانتینر توسط این دستگاهها اسکن می‌شود.

معاون حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران، رصد ترانزیت و پولشویی را از دیگر برنامه های کنترلی  برشمرد.

وی از تشکیل 1800 پرونده قاچاق کالا به ارزش هزار و 900 میلیارد ریال در گمرکات کشور خبر داد و گفت: برای بیش از 500 مورد قاچاق انسان به صورت فردی یا گروهی، ایرانی یا اتباع بیگانه پرونده تشکیل شده است.

وی از کشف 87 تن مواد مخدر گمرکات کشور در سال جاری خبر داد و گفت: اخیرا پرونده ای با عنوان روغن موتور کشف شد که در بین آن، 15 تن پیش ساز مواد مخدر به دست آمده است.

در این مراسم از تلاشهای ابوالقاسم یوسفی نژاد مدیرکل سابق گمرکات مازندران تقدیر و علی یوسفی‌منش به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

انتهای پیام/ب

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های اقتصادی