امروز :
چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷
::
14 صفر 1440
::
Oct-24-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

حضور مقامات در کرمانشاه، از رئیس جمهور تا دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام/ میزان خسارت های پیش آمده فراتر از تصور است

حضور مقامات در کرمانشاه، از رئیس جمهور تا دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام/ میزان خسارت های پیش آمده فراتر از تصور است

گلایه های شهروندان ادامه دارد. آنها عقیده دارند مسئولان آنگونه که باید و شاید به آنها توجه نکرده اند و نیازهای آنها بیش از آن چیزی است که در اختیار آنها قرار گرفته است. البته برای برخی روستاهای بخش گهواره شهرستان دالاهو و بخش قلعه شاهین سر پل ذهاب آنچنان که حادثه دیدگان بیان می کنند، هنوز اقدامات کافی و امدادی ارسال نشده است.

حضور مقامات در کرمانشاه، از رئیس جمهور تا دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام/ میزان خسارت های پیش آمده فراتر از تصور استزلزله 7.3 دهم ریشتری یک شنبه شب مناطق مرزی ایران و عراق که بخش وسیعی از مناطق غرب کشور را به لرزه درآورد، به سرعت به مهم ترین خبر ایران و جهان تبدیل شد؛ حادثه ای غم انگیز و جان فرسا که هرچه زمان می گذرد، ابعاد بیشتری از عمق خسارت های آن آشکار می شود و تا کنون صدها کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش «تابناک»، استان کرمانشاه و شهرستان های سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، اسلام آباد غرب  و قصر شیرین از جمله مهم ترین مناطقی بود که تحت تأثیز زلزله هفته جاری با ویرانی های فراوانی رو به رو شد و بسیاری از مردم و نیز مسئولان ارشد کشوری  را برای رسیدگی هر چه سریع تر به حادثه دیدگان دست به کار کرد.

زلزله ای که از آن یاد شد، تا کنون بیش از 220 پس لرزه به همراه داشته و تحت تأثیر برخی اشکالات ساختاری در نحوه مدیریت انسانی منابع و امکانات و نیز ایرادهای زیرساختی برآمده از گذشته با حاشیه های فراوانی همراه شده است؛ حاشیه هایی مثل تخریب 100 درصدی خانه های هزاران روستا، مجتمع های مسکونی مثل مسکن مهر و حتی بیمارستان هایی که بعضاً کم تر از 10 سال از زمان ساخت آنها می گذرد.

رهبر انقلاب صبح روز دوشنبه ضمن ابراز همدردی با حادثه دیدگان و آرزوی شفاعت برای مجروحان، دستورات ویژه ای را به همه نهادها برای پیگیری مباحث امداد رسانی صادر کردند و در همین راستا بلافاصله ستاد مدیریت بحران کشور زیر نظر «رحمانی فضلی» وزیر کشور تشکیل شد.

حسن روحانی رئیس جمهور، قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و رحمانی فضلی وزیر کشور از جمله مقامات ارشدی بودند که برای رسیدگی به مشکلات پیش آمده در مناطق زلزله زده حاضر شدند و بسیاری از نهادهای مسئول دیگر نیز با اتخاذ تدابیر ویژه تلاش های خود را برای حل مشکلات آغاز کردند؛ مجموعه اقداماتی که آرام آرام حجم کمک های نهادی و مردمی را به سمت این مناطق زلزله زده افزیش داد.

پس از اینکه مقامات مسئولی مثل رئیس جمعیت هلال احمر کشور، سرپرست اورژانس کشور، رئیس بنیاد مستضعفان، فرمانده سپاه پاسداران، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز از جمله دیگر مقاماتی بودند که برای رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان خود را به غرب کرمانشاه رساندند،  برای بازدید میدانی از این مناطق و اطلاع از آخرین وضعیت حادثه دیدگان و نیز فرایند خدمات رسانی به شهروندان به همراه دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عازم مناطق زلزله زده شدیم و جست و جو برای اطلاع از احوال مردم را در دستور کار خود قرار دادیم.

حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز دوشنبه در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب و همراهی با ایشان در این سفر فرصتی را فراهم کرد تا آخرین وضعیت امدادرسانی به آسیب دیدگان و توزیع آب، نان و چادر را از نزدیک ملاحظه کنیم.

مشاهده نظرات

منبع : تابناک

جدیدترین فیلم ها :