امروز :
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
::
13 شوال 1440
::
Jun-16-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

50 هزار دانش آموز و 525 معلم سوری در تیررس استراتژی جدید عربستان سعودی!

50 هزار دانش آموز و 525 معلم سوری در تیررس استراتژی جدید عربستان سعودی!

یکی از بازیگرانی که از آغاز بحران سوریه تاکنون تلاش زیادی برای اثرگذاری بر این بحران و ساقط کردن دولت سوریه به خرج داد، عربستان سعودی است.بازیگری که در راستای تضعیف نفوذ ایران و ایجاد نظم سیاسی مطلوب خود در سوریه، کمک های مالی، تسلیحاتی و سیاسی زیادی به معارضان سوری ارائه داد.

یکی از بازیگرانی که از آغاز بحران سوریه تاکنون تلاش زیادی برای اثرگذاری بر این بحران و ساقط کردن دولت سوریه به خرج داد، عربستان سعودی است.

به گزارش تابناک، بازیگری که در راستای تضعیف نفوذ ایران و ایجاد نظم سیاسی مطلوب خود در سوریه، کمک های مالی، تسلیحاتی و سیاسی زیادی به معارضان سوری ارائه داد.

مجموعه این اقدامات در نهایت نتوانست منجر به تحقق اهداف عربستان در سوریه شود و به نظر می رسد ریاض در حال تغییر استراتژی خود و اثرگذاری بر فرایندها و تحولات اجتماعی بحران سوریه است.

در همین راستا، خبرگزاری رسمی و دولتی عربستان(واس) در خبری عنوان کرد که این کشور در حال آموزش تعداد زیادی از معلمان و کارکنان سوری و کمک به دانش آموزان این کشور برای دسترسی به وسایل و تجهیزات آموزشی است.

بنا به ادعای خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، «مرکز امداد رسانی و کمک های بشر دوستانه ملک سلمان بن عبدالعزیز (KSrelief)» به دنبال حمایت از نظام آموزشی در برخی استان های سوریه است و در همین راستا ابزارها و تجهیزات آموزشی را برای 50 هزار دانش آموز در 500 مدرسه سوریه را فراهم کرده است.

خبرگزاری رسمی واس در ادامه مدعی شد، این مرکز همچنین  دوره های آموزشی برای توسعه توانمندی های 525 معلم و پرسنل اجرایی زن و مرد سوری تدارک دیده و کمپین های آگاهی بخشی در مناطق هدف برای تشویق دانش آموزان برای بازگشت به مدارس فراهم نمود.

50 هزار دانش آموز و 525 معلم سوری در تیررس استراتژی جدید عربستان سعودی!

این خبرگزاری در ادامه ادعا کرد که این کمک های «مرکز امداد رسانی و کمک های بشر دوستانه ملک سلمان» در چهارچوب پشتیبانی مداوم عربستان از مردم سوریه بوده است!

به نظر می رسد عربستان سعودی با پذیرش واقعیت های موجود میدانی و سیاسی بحران سوریه، در حال تغییر استراتژی و تلاش برای نفوذ در محیط اجتماعی سوریه است؛ جایی که به زعم سعودی ها می توان کسب نفوذ کرد تا بتوان در آینده بحران سوریه نقش آفرینی کرد.

این در حالی است که ارتش سوریه در حال اعاده حاکمیت خود بر تمامی مناطق این کشور است و با پایان نبرد ادلب عملا ارتش سوریه حاکمیت کامل بر سراسر سوریه را به دست خواهد آورد و به نظر می رسد اقدامات ریاض قدرت اثرگذاری چندانی بر آینده نقش آفرینی این کشور در سوریه نخواهد داشت.

لازه به ذکر است که مرکز امداد رسانی و کمک های بشر دوستانه ملک سلمان بارها مدعی کمک به مردم مسلمان در کشورهای مختلف شده است؛ اما نکته جالب ماجرا به یمن مربوط می شود؛ جایی که عربستان مسبب کشتار و قحطی صدها هزار یمنی بوده اما خبرگزاری رسمی این کشور در حال تبلیغ و اطلاع رسانی در مورد کمک های امدادی و آموزشی مرکز ملک سلمان به مردم این کشور است!

 

مشاهده نظرات

منبع : تابناک

جدیدترین فیلم ها :