امروز :
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
::
7 ربيع ثاني 1440
::
Dec-15-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

از جدال لفظی نماینده ها تا ادعای حمایت ربیعی از میرحسین و گریه وزیر در تلویزیون

از جدال لفظی نماینده ها تا ادعای حمایت ربیعی از میرحسین و گریه وزیر در تلویزیون

صبح امروز علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی با یک رأی ناپلئونی و تنها با اختلاف یک رأی، توانست دوباره موفق به کسب رأی اعتماد مجلس و ابقا در کسوت وزارت رفاه شود./ نشست بررسی استیضاح ربیعی با حاشیه‌هایی همراه بود که از جمله می‌توان به مشاجره‌های لفظی دو نماینده مجلس ـ که یکی از آنها موافق و دیگری مخالف استیضاح ربیعی بود ـ اشاره کرد.

فراکسیونی به نام رسانه و به کام نمایندهصبح امروز علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی با یک رأی ناپلئونی و تنها با اختلاف یک رأی، توانست دوباره موفق به کسب رأی اعتماد مجلس و ابقا در کسوت وزارت رفاه شود.

به گزارش «تابناک»؛ نشست بررسی استیضاح ربیعی با حاشیه‌هایی همراه بود که از جمله می‌توان به مشاجره‌های لفظی دو نماینده مجلس ـ که یکی از آنها موافق و دیگری مخالف استیضاح ربیعی بود ـ اشاره کرد.

اما شاید مهم ترین حاشیه جلسه صبح، در زمان اعلام آرای نمایندگان بود؛ در حالی که اعلام شد، حدود بیست دقیقه شمارش آرا به طول انجامید و نمایندگان چند بار اقدام به بازشماری آرا کردند، نهایتا ۱۲۶نماینده به استیضاح وزیر و برکناری او رأی دادند و ۱۲۴ نماینده نیز با استیضاح مخالفت کردند اما در این میان، ۲ رأی ممتنع به کمک وزیر آمد و باعث شد ربیعی در کسوت وزیر رفاه باقی بماند.

آنچه در جلسه استیضاح علی ربیعی مشهود بود، تحت الشعاع قرار گرفتن سابقه امنیتی او در وزارت اطلاعات بود. در همین رابطه فریدون حسنوند نماینده اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژی در اظهاراتی به نام مستعار امنیتی ربیعی (عباد) اشاره کرد و گفت، وی در حالی در ستاد میرحسین موسوی حضور داشته که بعد از سرزنش اصولگرایان گفته، نفوذی نظام در این ستاد بودم. البته غلامرضا تاجگردون یکی دیگر از موافقان استیضاح وی سوابق امنیتی وی را افتخار آمیز دانست و موارد دیگری را به عنوان مخالفت خود اعلام کرد.

در جریان بررسی استیضاح ربیعی، شمار بسیاری از نمایندگان اطراف صندلی‌های نمایندگان دولت تجمع کرده بودند که این امر تذکر چندین باره رئیس مجلس را به دنبال داشت. نکته قابل توجه دیگر در جریان این استیضاح، غیبت رئیس مجلس در میانه جلسه بود. او حدود ساعت ۱۰:۳۰ سکان صحن علنی را به دست مسعود پزشکیان سپرد و از جلسه علنی خارج شد.

در جریان نطق محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس که به عنوان موافق استیضاح وزیر کار در حال صبحت در تریبون مجلس بود، طی سخنانی گفت: اگر آقای ربیعی فرزند جوادیه است، باید دید امروز کجا زندگی می‌کند، اگر او فقر را در آغوش گرفته است، باید بگوید که چرا اکنون در شمال شهر زندگی می‌کند و یا فرزندانش در کجا و چگونه زندگی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در میان این سخنان عبدالحمید خدری، نماینده مردم بوشهر که مخالف استیضاح ربیعی بود، مقابل تریبون پورابراهیمی قرار گرفت و با بالا بردن صدای خود فریاد زد که شما چه کار به فرزندان او دارید، اجازه ندارید در مورد همه چیز اظهارنظر کنید.

مشاهده نظرات

منبع : تابناک

جدیدترین فیلم ها :