امروز :
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
::
21 ذو القعدة 1440
::
Jul-23-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

ایران در سوگ بزرگ‌ پرچمدار آزادگان جهان یکپارچه غرق در اندوه و ماتم شد/ عزاداران تهرانی در جای جای پایتخت بیرق عزا به‌پا کردند

ایران در سوگ بزرگ‌ پرچمدار آزادگان جهان یکپارچه غرق در اندوه و ماتم شد/ عزاداران تهرانی در جای جای پایتخت بیرق عزا به‌پا کردند

همزمان با تاسوعای حسینی، میلیون‌ها ایرانی در سراسر میهن اسلامی، ضمن برپایی دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی، در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش اشک ماتم ریختند.

به گزارش سایت ایرانیوز (منبع:خبرگزاری فارس) ، ایران امروز در تاسوعای حسینی یکپارچه غرق در ماتم و عزا شد و میلیون‌ها سوگوار حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در فراق آن حضرت و یاران باوفایش، سیاه‌ پوشیده و اشکریزان بر سر و سینه زدند.

مراسم امسال تاسوعای حسینی در سراسر ایران اسلامی با ذکر یاد و نام شهدای مدافع حرم از شور و حال خاصی برخوردار بود و مداحان و ذاکران اهل بیت علاوه بر پرداختن به مصائب حضرت ابا‌عبدالله الحسین(ع) و یارانش، با بیان معصومیت و مظلومیت شهیدان مدافع حرم، ایثار و فداکاری آنان را در دفاع از حریم اهل بیت(ع) ستودند.

خیابان‌های تهران امروز شاهد خیل عزادارانی بود که در دسته‌های باشکوه سینه‌زنی و زنجیرزنی‌ به سوگواری برای امام مظلومشان حضرت حسین‌بن علی(ع) و برادر باوفایش حضرت ابوالفضل عباس(ع) و دیگر یاران آن حضرت در کربلا پرداختند.

مرقد مطهر امام خمینی(ره)، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، مرقد امام‌زادگان و دیگر اماکن متبرکه در پایتخت ایران اسلامی از جمله محل‌هایی بودند که مراسم تاسوعای حسینی در این اماکن با شور و شکوه خاصی برگزار شد.

تجمع عزاداران حسینی ظهر امروز در میدان امام حسین‌(ع) در تهران با شکوه و عظمت خاصی برگزار شد و سوگواران آن حضرت بر سینه و سرزنان در سوگ مراد و مقتدایشان اشک ماتم ریختند.

هیئت‌های عزاداری حسینی نیز در سراسر تهران، امروز بیش از هر روز دیگر شاهد انبوه عاشقان و دلدادگان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بود که گرد هم آمدند و در فراق حماسه‌سازان کربلا، به نوحه‌خوانی و زنجیرزنی و سینه‌زنی پرداختند.

سوگواران و عاشقان امام‌حسین‌(ع) همچنین ضمن حضور گسترده در اجتماعات عزاداری در روز تاسوعای حسینی با اقامه نماز ظهر بر اهمیت این فریضه الهی تاکید کردند.

انتهای پیام/ز

 

 

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :