امروز :
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
::
22 رمضان 1440
::
May-26-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

انتقاد تند رئیس دیده‌بان حقوق بشر از غرب به دلیل حمایت از حملات به یمن

انتقاد تند رئیس دیده‌بان حقوق بشر از غرب به دلیل حمایت از حملات به یمن

مدیر «دیده‌بان حقوق بشر»، با محکوم کردن حمله مرگبار اخیر به مراسم خاکسپاری در صنعا، از تداوم حمایت آمریکا و انگلیس از حملات عربستان سعودی به یمن انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل سایت ایرانیوز (منبع:خبرگزاری فارس)، حملات مرگبار ائتلاف عربستان سعودی به مراسم خاکسپاری در پایتخت یمن، با واکنش مدیر یک سازمان بین‌المللی حقوق بشری مستقر در آمریکا مواجه شده است.

در حالی که از بیش از یک و سال نیم قبل ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به مردم یمن ادامه دارد، حالا حملات مرگبار سعودی‌ها به مراسم خاکسپاری در صنعا خبرساز شده است.

جنگنده‌های ائتلاف ضد یمن عصر شنبه(دیروز) به مراسم ختمی در شهر صنعا چندین نوبت حمله کردند که در این حمله، بیش از 144 نفر کشته و 524 نفر دیگر زخمی شدند و حال زخمی‌ها وخیم گزارش شده است.

این حمله با واکنش‌های بین‌المللی مواجه شده و بسیاری این حمله ائتلاف عربستان سعودی را به شدت محکوم کردند.

کار به جایی رسید که کاخ سفید هم که خود را تحت فشار شدید افکار عمومی و بین‌المللی در آمریکا و دیگر کشورها می‌بیند، تاکید کرده که «به شدت نگران و پریشان» شده‌ است.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید همچنین از «بازنگری فوری» در حمایت دولت آمریکا از حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمن خبر داده است.

تازه‌ترین حمله وحشتناک ائتلاف سعودی به یمنی‌ها سبب واکنش چهره‌های بین‌المللی فعال در زمینه حقوق بشر هم شده است.

بر همین اساس، مدیر دیده‌بان حقوق بشر که در نیویورک مستقر است، در صفحه توئیتر خود ضمن محکوم کردن حمله مرگبار به مراسم خاکسپاری صنعا، از آمریکا و انگلیس به شدت انتقاد کرد.

«کنت روث» نوشت: «برای آمریکا و بریتانیا دیگر زمان برای توقف تسلیح و دفاع از بمباران به رهبری عربستان سعودی به یمن گذشته است».

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :