امروز :
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
::
19 ذو الحجة 1440
::
Aug-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

فقط دستورالعمل تحریمهای ایران را به‌روز کردیم/ تحریم‌ها سرجایشان هستند

فقط دستورالعمل تحریمهای ایران را به‌روز کردیم/ تحریم‌ها سرجایشان هستند

وزارت خزانه‌داری اخبار مربوط به تسهیل تحریمهای باقیمانده علیه ایران را تکذیب و اعلام کرد که فقط دستورالعملهای قبلی مربوط به بایدها و نبایدهای تحریمهای ایران را به روز کرده است.

به گزارش گروه بین الملل سایت ایرانیوز (منبع:خبرگزاری فارس) به نقل از آسوشیتدپرس، وزارت خزانه داری طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دستور العمل تازه این وزارت خانه درباره ایران به معنای تسهیل تحریمهای باقیمانده نیست. بعضی از تحلیلگران پیش از این گفته بودند که زبان دستورالعملها به معنای بازنگری در بعضی از تحریمهای آمریکا علیه ایران است. 

وزارت خزانه داری آمریکا تاکید کرد که به روز کردن قوانین و مقررات فقط برای شفاف سازی بایدها و نبایدهایی است که براساس توافق هسته‌ای سال گذشته توافق شده است و نه چیز دیگر. 

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود همچنین گفته است؛ به روز کردن دستورالعملها که روز جمعه منتشر شد با هدف شفاف سازی تعلیق تحریمها تحت توافق هسته‌ای و همچنین مشخص کردن تحریمهایی بود که همچنان سرجایشان باقی مانده‌اند و دلالت بر تسهیل تحریمهای اضافی ندارد.

 وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه (دیروز) رهنمودهای جدیدی را منتشر کرد که به گفته کارشناسان به تجار اجازه می‌دهد معاملات دلاری خود با ایران را از طریق موسسات بانکداری برون‌‌مرزی تا زمانیکه وارد سیستم مالی آمریکا نشده است، انجام دهند.

وزارت خزانه داری بعد از انتشار این دستورالعملها، مجبور شده یک اطلاعیه دیگر برای شفاف سازی منتشر کند. این وزارتخانه روایت کارشناسان درباره تسهیل تحریمهای بیشتر در ارتباط با ایران را نادرست خوانده است.

ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) در 14 ژوئیه 2015 در خصوص برنامه هسته‌ای ایران به توافق رسیدند.

انتهای پیام/م

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :