امروز :
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
::
21 ذو القعدة 1440
::
Jul-23-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

دور جدید اجلاس سه‌جانبه ایران، سوئیس و سوریه در آینده نزدیک/ تسهیل ارسال کمک‌های انساندوستانه به سوریه

دور جدید اجلاس سه‌جانبه ایران، سوئیس و سوریه در آینده نزدیک/ تسهیل ارسال کمک‌های انساندوستانه به سوریه

در دیدار معاون وزیر خارجه ایران با معاون وزیر خارجه سوئیس مقرر شد دور جدید اجلاس سه جانبه ایران، سوئیس و سوریه در آینده نزدیک برگزار و دو طرف خواستار تسهیل ارسال کمک‌های انساندوستانه به سوریه شدند.

به گزارش گروه سیاست خارجی سایت ایرانیوز (منبع:خبرگزاری فارس)، حسین جابری‌انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران که برای رایزنی پیرامون بحران سوریه به سوئیس سفر کرده است، با «امانوئل بسلر» معاون وزیر خارجه و رئیس آژانس کمک‌های بشردوستانه سوئیس دیدار و پیرامون ابعاد انسانی بحران سوریه گفت‌وگو کرد.

امانوئل بسلر رئیس آژانس کمک‌های بشردوستانه سوئیس در این ملاقات، استفاده ابزاری از موضوعات انسان‌دوستانه و سیاسی کردن آن را از چالش‌های حقوق بین‌الملل بشردوستانه توصیف کرد.

رئیس آژانس کمک‌های بشردوستانه سوئیس با تقدیر از نقش اساسی جمهوری اسلامی ایران در شکل‌گیری اجلاس سه جانبه سوئیس، ایران و سوریه در زمینه تسهیل کمک‌های انسانی به سوریه، بر آمادگی کشورش جهت تقویت همکاری‌ها در این زمینه تاکید کرد.

بسلر در پاسخ به استفسار از موضع و اقدامات سوئیس در خصوص بحران یمن و فاجعه انسانی جاری در این کشور با اشاره به اینکه مسائل بشردوستانه در یمن نیز برای سوئیس از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: متاسفانه در یمن مراکز مختلف از جمله بیمارستان‌ها، مدارس و مناطق غیرنظامی مورد حمله و بمباران قرار می‌گیرد.

جابری‌انصاری معاون وزیر امور خارجه نیز در این دیدار، توجه به ابعاد انسانی بحران‌های منطقه را بسیار مهم دانست و با اشاره به اهمیت بعد انسانی بحران سوریه افزود: بدون توجه به دو بعد سیاسی و مبارزه با تروریسم تلاش‌های جاری برای حل بحران سوریه به نتایج قطعی منتهی نمی‌شود.

وی مهار مشکلات انسانی در بحران سوریه را با اهمیت دانست و بر ضرورت استمرار همکاری‌ها بین ایران و سوئیس در این زمینه تاکید و آمادگی تهران را برای ایفای نقش در این زمینه اعلام کرد.

جابری‌انصاری با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در یمن بر ضرورت تلاش سوئیس برای تسهیل ارسال کمک‌های انسانی به مردم یمن تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه بحران انسانی در سوریه و یمن را جزو اولویت‌های فوری منطقه و جهان ذکر کرد و گفت: متاسفانه به مسئله انسانی در این بحران‌ها از زاویه سیاسی نگریسته می‌شود.

در پایان این نشست طرفین با تاکید بر برگزاری دور جدید اجلاس سه جانبه ایران، سوئیس و سوریه در آینده نزدیک، خواستار تسهیل ارسال کمک‌های انساندوستانه به سوریه شدند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :