امروز :
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
::
21 ذو القعدة 1440
::
Jul-23-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

بشار اسد: وجود «معارضان میانه‌رو» خرافات است/ بمباران بیمارستان‌ها جنایت جنگی است

بشار اسد: وجود «معارضان میانه‌رو» خرافات است/ بمباران بیمارستان‌ها جنایت جنگی است

رئیس‌جمهور سوریه تأکید کرد کرد چیزی به نام «معارضان میانه‌رو» وجود ندارد که بخواهیم آن را از تروریست‌های تندرو جدا کنیم.

به گزارش گروه بین‌الملل سایت ایرانیوز (منبع:خبرگزاری فارس)، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در گفت‌و‌گو با شبکه 2 دانمارک، گفت: آمریکا اراده‌ای برای رسیدن به توافق در سوریه ندارد و به همین دلیل پیش از این نیز می‌دانستیم که توافق آمریکا با روسیه موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بشار اسد درباره چرایی شکست این توافق گفت: چرا که به عنوان مثال «جبهه النصره» در لیست تروریستی آمریکا و سازمان ملل قرار گرفته است اما در سوریه جبهه النصره کارت بازی آمریکا محسوب می‌شود.

او ادامه داد: معارضان میانه‌رو از اساس خرافات است و بنابراین نمی‌توانیم آن را از تروریست‌های تندرو جدا سازیم، چرا که از اساس وجود ندارد.

رئیس‌جمهور سوریه با تأکید بر اینکه مبارزه با تروریسم لازمه راه‌حل سیاسی است، گفت: هرگز نمی‌پذیریم که تروریست‌ها به بخشی از سوریه تسلط یابند و وظیفه ما به عنوان دولت، رو به رو شدن با واقعیت است. تروریست‌هایی وجود دارند که از طرف قدرت‌ها و کشورهای خارجی حمایت می‌شوند و ما باید از کشورمان دفاع کنیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مردم اروپا دشمن سوریه نیستند و تفاوت بسیاری بین آن‌ها و سیاست دولت‌هایشان وجود دارد.

مشروح گفت‌و‌گو را در ادامه می‌خوانید:

اوضاع حلب

رئیس‌جمهور سوریه در ابتدای این گفت‌و‌گو در پاسخ به سؤال خبرنگار درباره اوضاع وخیم حلب گفت: ما به حلب حمله نکرده‌ایم بلکه ارتش سوریه به دفاع از این شهر تا آزادی آن و تمامی خاک سوریه می‌پردازد. یک هفته فرصت داده شد تا توافق آتش‌بس بین روسیه و آمریکا اجرائیی شود اما هنگامی که این اتفاق نیفتاد؛ ارتش سوریه نیز عملیات خود برای دفاع از شهر را آغاز کرد.

درباره اواع وخیم حلب نیز باید بگویم که این وضعیت را نه دولت سوریه بلکه تروریست‌ها ایجاد کرده‌اند آن‌ها سال‌هاست در این منطقه هستند اما اکنون رسانه‌های غربی شروع به سخن گفتن از حلب کرده اند چرا چون که وضع تروریست‌ها وخیم شده است.

بشار اسد همچنین وجود هر گونه محاصره غذایی و دارویی در حلب شرقی را تکذیب کرد.

رئیس‌جمهور سوریه درباره اتهام بمباران بیمارستان‌ها به شبکه 2 دانمارک گفت: ما به عنوان دولت سوریه سیاست بمباران و تخریب بیمارستان‌ها، مدارس و تأسیسات دیگر را در دستور کار خود نداریم، دلایل زیادی هم دارد اولا اینکه اخلاقی نیست و دوما اینکه اگر ما این کار را انجام دهیم برای تروریست‌های مسلح پایگاه اجتماعی ایجاد کرده‌ایم، چیزی که به دنبال آن هستند و این به مثابه یک هدیه برای آن‌هاست و ما چنین کاری نمی‌کنیم چرا که با منافعمان یکسان نیست و مانند خودکشی می‌ماند.

او در این باره ادامه داد: سؤالی که باید مطرح شود این است که چه کسی از بمباران بیمارستان‌ها و از این جنایت منفعت می‌برد؟ روسیه و سوریه با بمباران بیمارستان‌ها و مدارس چه سودی می‌برند؟ هیچ.

بشار اسد افزود: بدون تردید بمباران بیمارستان‌ها جنایت جنگی است، طبق قوانین بین‌المللی بیمارستان‌ها و تمام تأسیسات مسکونی و غیر نظامی مصونیت دارند.

خبرنگار در ادامه از بشار اسد پرسید: شما فرزند دارید و هنگامی که کودکان سوری را در تلویزیون می‌بینید چه احساسی به شما دست می‌دهد.؟

رئیس‌جمهور سوریه در پاسخ گفت: من فرزندانی دارم و احساساتم مانند هر پدر دیگری است. ما در خلال حملات تروریست‌ها افرادی از خانواده خود را از دست داده‌ایم اما هنگامی که به این کودکان نگاه می‌کنم از خود می‌پرسم که چرا این اتفاقات می‌افتد و تروریست‌ها چرا چنین می‌کنند؟ چرا قطر، عربستان و ترکیه دست به این جنایات می‌زنند. من از خود می‌پرسم که چرا کشورهای غربی و آمریکا و هم پیمانانش از تروریست‌ها حمایت می‌کنند؟ من به عنوان رئیس‌جمهور طبعا به این فکر می‌کنم که چگونه می‌توانم کشورم و مردمم را کودکانش را نجات دهم.

 

 

در حال تکمیل...

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :