امروز :
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
::
19 ذو الحجة 1440
::
Aug-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

روسیه: حمله به سفارت مسکو در دمشق با تهدیدات غرب مرتبط است/ غرب علناً از تروریست‌ها در برابر حملات هوایی حفاظت می‌کند

روسیه: حمله به سفارت مسکو در دمشق با تهدیدات غرب مرتبط است/ غرب علناً از تروریست‌ها در برابر حملات هوایی حفاظت می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تأکید کرد، غرب به وضعیت انسانی در سوریه اهمیتی دهد و سعی دارند تا از شبه‌نظامیان جبه‌النصره در برابر حملات هوایی محافظت کند.

به گزارش گروه بین‌الملل سایت ایرانیوز (منبع:خبرگزاری فارس)، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز در کنفرانس مطبوعاتی خود در مسکو تأکید کرد، غرب علناً از گروه‌های مسلح در سوریه در مقابل حملات هوایی محافظت می‌کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین گفت، ارتباطی میان حمله به سفارت روسیه در دمشق و تهدیدات غرب وجود دارد.

زاخارووا تأکید کرد: «ما میان این حمله تروریستی اخیر و تهدیدات مطرح شده علیه روسیه که از واشنگتن پیش از این شنیده بودیم، ارتباطی تنگاتنگ می‌بیند. باید توجه داشت که این حمله در پس زمینه گفت‌وگوها درباره انتقال احتمالی سامانه‌های پدافند هوایی قابل حمل و دیگر انواع تجهیزات نظامی مدرن به سوریه صورت گرفته است».

وی افزود، به نظر نمی‌رسد که غرب به وضعیت انسانی در سوریه اهمیتی دهد و سعی دارند تا از شبه‌نظامیان جبه‌النصره در برابر حملات هوایی محافظت کند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: «وضعیت در سوریه همچنان دشوار است. اوضاع در شمال این کشور، به ویژه در حلب به شدت پیچیده و بغرنج است».

وی در ادامه اظهاراتش در کنفرانس مطبوعاتی امروز تأکید کرد که گروه‌های مسلح معارضان سوری و نهادهایی که تشکیل داده‌اند همچنان به خدشه‌ وارد کردن در عملیات انتقال کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان در شرق حلب ادامه می‌دهند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بخش دیگری به اتهامات اخیرا مطرح شده توسط «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس درباره اقدامات روسیه در سوریه گفت این اتهامات نشان می‌دهد که لندن در حال از دست دادن کنترل خود روی اوضاع است.

وی تأکید کرد: «دیپلماسی بر جستجو و تحقیق درباره راه‌حل تأکید دارد نه بر دشوار کردن اوضاع».

بنا بر این گزارش، جانسون در مصاحبه‌ای که روز اول اکتبر با روزنامه «سان» داشت گفته بود: «دیدگاه جهان به روسیه بسیار زمخت شده است و من تصور می‌کنم همه معتقدند که روسیه در حال تبدیل شدن به یک کشور طردشده و منفور است».

 

انتهای پیام/.

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :