امروز :
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
::
23 ذو الحجة 1440
::
Aug-24-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

ندای جا ماندگان کوی عشق در تهران طنین‌انداز شد

ندای جا ماندگان کوی عشق در تهران طنین‌انداز شد

امسال هم تهرانی‌های جامانده از کوی دوست اما مشتاق یار در هوای سرد و بارانی در روز اربعین حسینی پیاده‌روی خود را از میدان امام حسین به سمت حرم سیدالکریم حضرت عبدالعظیم حسنی آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار آیین‌و اندیشه خبرگزاری فارس، بار دیگر نام حسین ابن علی(ع) یاور مظلومان دنیا بعد از چهل روز از شهادت ایشان و یارانشان در کربلا به دست غاصبان دین اسلام در سال 61 ه. ق در دنیا طنین‌انداز می‌شود، امسال هم مثل هر سال علاقه‌مندان به دیدار یار پای برهنه و با هر وسیله و امکانی به سمت کربلای معلی شتافته‌اند.

اما در این بین عده‌ای نیز هستند که به دلائل مختلف از این سفر معنوی جا مانده‌اند ، دوست داشته‌اند که حضور داشته باشند اما نتوانسته‌اند اینها در تهران امسال در مراسم جاماندگان اربعین حسینی که طبق هر سال از میدان امام حسین(ع) آغاز شده و در مسیرهای مختلف به حرم عبدالعظیم حسنی می‌پیوند، شرکت کرده‌اند. جاماندگان در این راه با پای پیاده آمده‌اند تا یادآور شوند اگر امام آنها را نطلبیده اگر پول نداشته یا مریض داشته‌اند و نتوانستند به دیدار دلدار از نجف تا کربلا بروند در شهر خود به یاد شاه شمشاد قدان خسرو شیرین دهنان پیاده می‌روند.

مگر نگفته‌اند که:

گرچه دوریم به یاد تو قدح می‌گیریم / بعد منزل نبود در سفر روحانی

نام امام حسین(ع) در تاریخ یادآور خط سرخ شهادت، مقاومت، آزادگی، ایثار،‌ ایستادگی و ظلم ستیزی است. زینب کبری(س) درسرزمین نینوا و در  چهلمین روز شهادت عزیزانش به سوگ نشده و ما نیز با پای پیاده و با ندای «هل من ناصر ینصرنی» همراه جاماندگان اربعین حسینی شده‌ایم تا خود را به زیارت کسی برسانیم که از رهروان ولایت ایشان است.

در روایات مختلف آمده است که ثواب زیارت سید ری همچون زیارت تربت شش گوش پسر پیامبر(ص) است، عاشقان با هم در این مسیر همراه شده‌اند ، سکوت نمی‌کنند، شعار می‌دهند و بی‌تفاوت نیستند تا نشان دهند اگر به پابوسی آقایشان نتوانسته‌اند بروند دلیلی بر این نیست که دلشان با ایشان نیست بلکه همه به هوای ایشان نفس می‌کشند و به یادشان پیاده راه افتاده‌اند.

گزارش تکمیلی متعاقباً منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/,

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :