امروز :
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
::
18 ذو القعدة 1440
::
Jul-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

تاکید مراجع تقلید بر رسیدگی به وضعیت معیشت مردم و پرهیز از ایجاد دوقطبی در جامعه

تاکید مراجع تقلید بر رسیدگی به وضعیت معیشت مردم و پرهیز از ایجاد دوقطبی در جامعه

مراجع تقلید در دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی بر توجه هر چه بیشتر نسبت به حل مشکلات اقتصادی مردم تاکید کرده و خواستار وحدت دنیای اسلام در برابر جریان تکفیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی طی سفری دو روزه به شهر مقدس قم، با علما و مراجع تقلید در این شهر دیدار کرده تا از نظرات و رهنمودهای ایشان بهره‌مند شود.

شمخانی صبح امروز در نخستین برنامه این سفر با حضور در بیت آیت‌الله صافی گلپایگانی با این مرجع تقلید دیدار کرد.

وی در این دیدار به ارائه گزارشی از وضعیت منطقه و همچنین برنامه‌هایی که برای مدیریت شرایط موجود پیش‌بینی شده است، پرداخت.

آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز در این دیدار با اشاره به وضعیت کشور و ابراز خرسندی از امنیت موجود، خواستار توجه هر چه بیشتر نسبت به وضعیت معیشت مردم و بهبود وضعیت اقتصادی شد.

وی خاطرنشان کرد: تجربه همکاری میان مردم و مسؤولان در دوران دفاع مقدس نشان داد که با تکیه بر ایمان، وحدت و همدلی می‌توان بحران‌های امنیتی و اقتصادی را پشت سر گذاشت.

*تروریسم تکفیری تهدیدی برای بشریت

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه امنیت در نظام اسلامی نعمتی ارزنده است که باید به خاطر این نعمت شاکر درگاه احدیت باشیم، اظهار کرد: تحقق مجموعه‌ای از موفقیت‌ها در نظام اسلامی در تمسک به دین مبین اسلام و تحقق احکام الهی است.

وی با اشاره به اینکه امروز تروریسم تکفیری برای اسلام و بشریت به یک تهدید تبدیل شده است، گفت: باید به ریشه‌های جریان تکفیر توجه شود.

این مرجع تقلید تصریح کرد: همانگونه که مذاهب مختلف اسلامی تاکید دارند وهابیت خارج از دین اسلام بوده و مروج تفکر تکفیر است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه باید در میان گروه‌های مختلف سیاسی وحدت و انسجام وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: رعایت اخلاق اسلامی و حفظ حدود شرعی در اظهارنظرها و موضع‌گیری‌ها از مسائلی است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

*امنیت کشور فراسوی مرزها ایجاد شده است

‌شمخانی نیز در دیدار آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه مرجعیت در نظام اسلامی دارای نقش و جایگاه بسیار ارزنده‌ و والایی است، اظهار کرد: بهره‌مندی از ارشادات و رهنمودهای مراجع تقلید فرصتی بسیار ارزنده برای مسؤولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی به برکت انفاس قدسی شهدا و با رهبری هوشمندانه مقام عظمای ولایت با وجود واقع شدن در منطقه‌ای پرآشوب از نظر امنیتی در شرایط کم‌نظیری قرار دارد، تاکید کرد: با راهبردهای اتخاذ شده امنیت کشور از فراسوی مرزها ایجاد شده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه مسئله معیشت از بخش‌هایی است که می‌تواند منجر به آسیب‌پذیری در ابعاد فرهنگی و اقتصادی کشور شود، خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات معیشتی در کشور با تکیه بر راهبردهای اقتصاد مقاومتی نیازمند همکاری قوا و دستگاه‌ها با دولت هستیم.

وی با اشاره به نقش آیت‌الله مکارم شیرازی در تبیین ریشه‌های تکفیر و همچنین توسعه رویکردهای تقریب بین مذاهب در دنیای اسلام گفت: سلطه‌گران به دنبال این هستند که اختلافات را در جهان اسلام دامن زده و با این شیوه افکار عمومی را از دشمن اصلی که رژیم صهیونیستی است، منحرف کنند.

*شکل‌گیری دو قطبی در نظام اسلامی مصداق کفران نعمت است

آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه مهم‌ترین تهدید امروز برای جهان اسلام صهیونیست‌ها هستند، اظهار کرد: از جمله شاخصه‌های انقلابی بودن مبارزه همه‌جانبه با سلطه‌گری و ظلم این رژیم است.

وی با اشاره به اینکه ایستادگی در برابر نفوذ بیگانگان از اهمیت بسیاری برخوردار است، اضافه کرد: باید به ظرفیت‌های داخلی و قدرت مردم توجه داشت.

این مرجع تقلید ضرورت احیای فرهنگ جهاد و شهادت را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: انقلاب اسلامی هدیه‌ای گرانقدر است که باید قدردان آن باشیم.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه ایجاد انسجام و اتحاد در جامعه اسلامی از اهمیت بسیاری برخوردار است، خاطرنشان کرد: در نظام ولایی دو قطبی معنا نداشته و مصداق کفران نعمت است.

*راهپیمایی اربعین فرصتی ارزنده برای جلب توجه آزادیخواهان به جنایات غاصبان قدس است

به گزارش فارس، علی شمخانی نیز در دیدار آیت‌الله نوری همدانی گزارشی از آخرین وضعیت کشور در حوزه‌های امنیتی، دفاعی، اقتصادی و اجتماعی ارائه کرد و گفت: امروز امنیت کم‌نظیری با تلاش دستگاه‌های مسؤول در کشور حاکم شده و زیر سایه این امنیت زمینه‌های توسعه و پیشرفت در ابعاد مختلف فراهم است.

وی به مواضع آیت‌الله نوری همدانی اشاره کرد و گفت: رویکرد روشنگرانه و انقلابی حضرتعالی برای نیروهای انقلابی در کشور مایه قوت قلب است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی به راهپیمایی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت:‌ این راهپیمایی عظیم فرصتی ارزنده برای جلب توجه همه آزادیخواهان عالم به سوی رژیم کودککش اسرائیل و غاصبان قدس شریف است.

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/2258/ز

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :