امروز :
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
::
21 ذو القعدة 1440
::
Jul-23-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

انقلابی بودن یعنی شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی/ می‌گویند نگاه دولت به غرب است/قبل از برجام ما تورم 40 درصد را به 15 درصد رساندیم/خمین باید به زیارتگاه ملی تبدیل شود

انقلابی بودن یعنی شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی/ می‌گویند نگاه دولت به غرب است/قبل از برجام ما تورم 40 درصد را به 15 درصد رساندیم/خمین باید به زیارتگاه ملی تبدیل شود

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به اینکه شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی مهم‌ترین شعار ما خواهد بود، گفت: انقلابی بودن یعنی همین شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و همه انقلاب ما و نظام اسلامی ما در این شعار خلاصه شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، حسن روحانی صبح امروز در ورزشگاه شهید مطهری خمین در جمع مردم این شهرستان اظهار داشت: برای من دولت یازدهم افتخار فراموش نشدنی است، که امروز در زادگاه امام راحل میهمان شما مردم عزیز و میهمان‌نواز هستیم.

وی تصریح کرد: مردم خمین جایگاه ویژه‌ای نه تنها در افکار عمومی ملت ایران دارند، بلکه در سراسر جهان نام خمین به دلیل آن شخصیت والا و بلند که از این سرزمین بود، جاودانه خواهد بود.

رئیس جمهور کشورمان ادامه داد: یادم هست در سال‌های اولیه انقلاب در جمع مسلمانان چین در پکن در مسجد مسلمانان وقتی هیات ایرانی وارد شد و گفتیم ما از ایران هستیم، همه مردم داد زدند و گفتند خمینی.

روحانی افزود: بسیاری از مردم جهان نام ایران و نام انقلاب اسلامی و نام مقاومت ملت بزرگ ایران و ایستادگی این ملت را در برابر ابرقدرت‌ها و مستکبران عالم مساوی نام امام عزیز می‌دانند.

وی ادامه داد: چه کسی فکر می‌کرد یک طلبه‌ای که روزی به عنوان یک شاگرد در حوزه علمیه اراک پای درس مرحوم شیخ حائری می‌نشست و روزی در کنار استادش به قم مهاجرت کرد، می‌تواند پرچمی را به اهتزاز درآورد که در پای آن پرچم جوانان غیور، جوانان فعال، نخبگان، فرهیختگان سراسر ایران از مردم و زن شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران را طنین افکن کنند.

رئیس جمهور کشورمان ادامه داد: امام نه تنها توانست استقلال واقعی را به ایران بازگرداند، نه تنها توانست عزت و عظمت را برای مردم عزیز به ارمغان آورد، بلکه توانست حکومت مردمی و اسلامی مردم سالاری دینی و حکومتی که قرن‌ها مورد نظر مردم بود را در این سرزمین که عشق پیامبر قلوب مردم را در طول تاریخ تصرف کرده بود، استقرار ببخشد.

روحانی افزود: شما فکر می‌کنید اگر فکر امام و اندیشه امام نبود،؛ بعد از حدود 40 سال انقلاب ما می‌ماند.

وی تصریح کرد: اگر افکار و اندیشه امام نبود، امروز جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یک حکومت الگو در سراسر جهان قابل طرح نبود، متحجرین و آنهایی که اندیشه واپسگرا داشتند، به رای مردم و به صندوق رای معتقد نبودند.

رئیس جمهور افزود: آنها ممکن بود حکومت اسلامی را فریاد بزنند، اما جمهوری اسلامی را نمی‌پذیرفتند اینکه آرای مردم، رای مردم، صندوق آرا بتواند پایه مدیریت کشور باشد و قانون خدا به عنوان قانون حاکم بر جامعه باشد از دیدگاه آنها قابل جمع نبود.

روحانی گفت: این امام بود که در ایامی که در پاریس بود شعار جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد، شما می‌دانید قبل از اعلام امام شعار مردم استقلال، آزادی بود، بعد از اعلام امام بود که شعار مردم استقلال آزادی جمهوری اسلامی شد.

وی تصریح کرد: این شعار مهم‌ترین شعار ما خواهد بود و انقلابی بودن یعنی همین شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی، همه انقلاب ما و نظام اسلامی ما در این شعار خلاصه شده است.

رئیس جمهور گفت: اگر امام نبود، شما فکر می‌کنید در ایران چیزی به نام هنر اسلامی و انقلابی داشتیم، سینمای انقلابی و اسلامی داشتیم، موسیقی و سرود دینی و مذهبی داشتیم، عده‌ای بودند با همه این‌ها مخالف بودند، حتی اگر جرات می‌کردند با دانشگاه‌ها هم میانه‌ای نداشتند، این امام بود که وحدت حوزه و دانشگاه را به ارمغان آورد.

روحانی اظهار کرد: اگر امام نبود این همه بانوی بزرگوار و زنان سرافراز و این همه ورزشکار نمی‌توانستند حضور داشته باشند، عده‌ای بودند که می‌گفتند در تظاهرات خیابانی زنها نباید شرکت کنند، چون اگر شعار دهند صدای نامحرم به گوش می‌رسد، عده‌ای بودند که می‌گفتند زنان پای صندوق آرا نباید بیایند، زنان برای تحصیل در دانشگاه‌ها آفریده نشده‌اند، فقط خانه‌داری و زندگی سنتی و فرزندپروری که البته مادربودن یک افتخار بزرگ است، اما امام بود که مقام والای زنان را در چارچوب قانون اسلام و سنت نبوی و راه ائمه به نقطه اوج در این کشور رساند.

وی ادامه داد: امام بود که راه را باز کرد، آنها که به نوفل لوشاتو می‌آمدند، امام در زیر چادر و خیمه نماز جماعت بر پا می‌کردند در نماز جماعت زن‌ها و مردها کنار یکدیگر می‌ایستادند، طبق فتوای امام اشکالی نداشت، در نوفل‌لوشاتو عکس‌ها را ببینید در صف‌های نماز نصف زن و نصف دیگر مردها بودند.

رئیس جمهور بیان داشت: امام راه را برای پیشرفت جوانان و زنان باز کرد، اگر امام نبود نمی‌گذاشتند بعد از 47 روز از پیروزی انقلاب مردم پای صندوق‌های رای بیایند.

روحانی گفت: امام بود که همه مردم را دعوت کرد پای صندوق آرا و این مردم بزرگ و وفادار در پای صندوق آرا 98.2 درصد به جمهوری اسلامی ایران رای دادند.

وی خاطرنشان کرد: امام راحل اسلام راستین و واقعی را به ما نشان داد، مردم سالاری دینی را به ما آموخت و یاد داد چگونه اعتماد به نفس ملی داشته باشیم و چگونه در برابر همه ابرقدرت‌ها بایستیم، شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی را امام سر داد، این انقلاب اسلامی بود و این امام بود که به ما یاد داد و ما توانستیم در برابر همه قدرت‌ها مقاومت کرده و پیروز شویم.

رئیس جمهور گفت: امام بود که به ما قدرت داد در برابر شش قدرت جهانی پای میز مذاکره نشسته و حق ملت ایران را به کرسی بنشانیم و شما مردم بزرگ ایران و این هدایت‌های مقام معظم رهبری بود که توانست شرایطی را فراهم کند تا دیپلمات‌های قهرمان ما در برابر تمام دنیا آنچنان مذاکره‌ای را انجام دهند که برخلاف گذشته در یک روز شش قطع‌نامه ظالمانه علیه ایران را لغو کنند.

روحانی تصریح کرد: آیا این برای ما افتخار بود که کشتی بزرگ نتواند به سمت ایران حرکت کند به دبی برود بار را خالی کند و با لنج کانتینرها را به بندرعباس آورده و برای هر کانتینر 700 دلار اضافه پول بار دهیم، اما هم‌اکنون در سایه برجام همه کشتی‌ها در بندرعباس پهلو می‌گیرد و این افتخار سیاست خارجی ملت ایران است.

وی ادامه داد: اینکه هر حواله بانکی به وسیله صراف‌ها و دلال‌ها 10 تا 20 درصد، خرج انتقال داشته باشد و امروز که ارتباط بانک مرکزی با بانک‌های دنیا برقرار شده است آن 10 درصد به جیب دلال نمی‌رود آیا افتخار برای ما نیست.

رئیس جمهور اظهار کرد: اینکه محصولات خودروی ایران، پتروشیمی ایران در تحریم بود و ما امروز می‌توانیم با افزایش قابل ملاحظه تولیدات پتروشیمی صادر کنیم، خودرو تولید کنیم، فلزات گران‌بها وارد کنیم، آیا این آزادی تجارت برای ایران افتخار نیست.

روحانی بیان کرد: می‌گویند دولت یازدهم چشم به دنیای خارج دوخته است، ما قبل از اینکه برجامی به ثمر برسد، تورم 40 درصد را به 15 درصد رساندیم، نگاه ما به کجا بود؟

وی افزود: می‌گویند نگاه این دولت به کشورهای غربی است، قبل از آنکه مذاکره به نتیجه برسد، رشد اقتصادی سال 91 که حدود 7 درصد بود را در سال 93 به رشد سه درصد رساندیم،آیا این افتخار نیست.

وی بیان کرد: همه باید از رهبری تشکر کینم، حمایت مردم و هدایت‌های رهبری بود که پرچم برجام را به اهتزاز درآورد.

روحانی ادامه داد: امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، باید به رونق اقتصادی رسیده و جوانان عزیزی را که از بیکاری رنج می‌برند، به شغل مناسب و تحصیلات عالی برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: آن زمان که نفت با قیمت 120 دلار به فروش می‌رسید، متأسفانه از سال 86 تا 91 اشتغال خالص سالانه 12 هزار نفر بود، اما در یک سال گذشته اشتغال خالص 714 هزار نفر است، البته تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم، باید سالانه یک میلیون شغل ایجاد کنیم تا بتوانیم معضل بیکاری را مهار کنیم، برای این کار همه باید دست به دست هم دهیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز در کشور وحدت و اتحاد در سایه رهبری، امنیت در سایه رزمندگان و نیروهای سپاه و بسیج و ارتش و نیروهای امنیتی وجود دارد، روابط تجاری کشور با دنیا رو به رونق است، کارخانه‌ها یکی پس از دیگری از حالت رکود خارج می‌شوند و همان‌طور که روز گذشته رئیس بانک مرکزی در اراک اعلام کرد 12 هزار و 500 واحد صنعتی کوچک و متوسط تسهیلات دریافت کردند و این یعنی حرکت به سمت رونق اقتصادی آغاز شده است.

روحانی با بیان اینکه استان مرکزی استعداد جذب گردشگر داخلی و خارجی را دارد، اظهار کرد: مردم ایران عاشق این هستند که خمین و زادگاه امام راحل را زیارت کنند، خمین باید به یک زیارتگاه ملی تبدیل شود تا از سراسر ایران به خمین حرکت کنند.

وی گفت: جهان اسلام عاشق این است تا زادگاه امام را ببیند و زیارت کند، باید استان مرکزی و خمین را برای جذب گردشگر آماده کنیم.

رئیس جمهور افزود: یکی از راه‌های اصلی اشتغال در کشور مسئله رونق صنعت توریسم، رونق کشاورزی و صنعتی شدن کشاورزی و راه‌اندازی بنگاه‌های اقتصادی است.

روحانی ادامه داد: خمین نیاز به اینترنت پرسرعت دارد، دولت یازدهم در فکر راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات است، قدم‌های بسیاری در زمینه زیرساخت این مهم برداشته است، این کار به معنای اشتغال جدید است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم با جهان رابطه برقرار کنیم، یکی از راه‌ها این است که در فناوری ارتباطات و اطلاعات، شهرها و روستاها را به شبکه اینترنت متصل کنیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما وظیفه سنگینی نسبت به خمین بر دوش داریم، ملت ایران وامدار خمین و فرزند این سرزمین است.

روحانی ادامه داد: قدم‌های خوبی برای آب آشامیدنی برداشته شده و باید قدم‌های بعدی با ایجاد تصفیه‌خانه برداشته شود تا مردم بتوانند از آب سالم و گوارا در این شهرستان استفاده کنند.

وی با اشاره به بهره‌برداری از پروژه بزرگراه اراک به خمین یادآور شد: روز گذشته راه اصلی اراک به خمین به ثمر رسیده و قرار بر این است بدهکارهای دولت در این زمینه به پیمانکار پرداخت شود، همچنین باند دوم دلیجان به خمین و خمین به الیگودرز با تخصیص اعتباری بالغ بر 14.8 میلیارد تومان اجرایی خواهد شد.

رئیس جمهور از اختصاص 10 میلیارد تومان به پروژه خمین به محلات و 22 میلیارد تومان به بیمارستان جایگزین امام (ره) خبر داد.

روحانی اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته بهره‌برداری از شبکه نسل سه ایرانسل در خمین آغاز می‌شود.

وی از تلاش دولت برای اجرایی کردن طرح مهم پتروشیمی و کارخانه تولید خودرو در خمین خبر داد و گفت: این دو طرح مهم را تا زمان اجرایی شدن پیگیری و حمایت خواهم کرد.

انتهای پیام/87002/خ40

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :