امروز :
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
::
21 رمضان 1440
::
May-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

احتمال بازگشت هزاران تروریست به خاک اروپا بعد از شکستهای داعش در عراق و سوریه

احتمال بازگشت هزاران تروریست به خاک اروپا بعد از شکستهای داعش در عراق و سوریه

مقامهای امنیتی در کشورهای اروپایی از احتمال بازگشت هزاران تروریست به خاک کشورهای اروپایی به دلیل شکست های داعش در عراق و سوریه ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش گروه بین الملل سایت ایرانیوز (منبع:خبرگزاری فارس)، سرویسهای امنیتی در اروپا در حال بررسی بازگشت هزاران ترویست به خاک کشورهای این قاره بعد از شکستهای داعش در عراق و سوریه هستند. 

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، با آنکه داعش در ماههای گذشته متحمل شکستهای سنگینی در عراق و سوریه شده و بخشهای زیادی از سرزمینهای اشغال شده در این دو کشور را از دست داده تعداد ترویستهایی که تا کنون به اروپا بازگشته اند، انگشت شمار بوده است. طبق آمارهای این روزنامه، تا کنون تعداد تروریستهایی که به انگلیس بازگشته اند هنوز دو رقمی نشده است. 

مقامهای سرویسهای امنیتی اروپا ضمن بیان اینکه بازگشت این تروریستها به خاک کشورهای اروپایی این کشورها را با تهدیدهای امنیتی رو به رو خواهد کرد بر ضرورت داشتن رویکردی هماهنگ برای مقابله با این بحران قریب الوقوع تأکید کرده اند.

از زمان آغاز جنگ در سوریه، حدود 27000 پیکارجوی خارجی به گروه تروریستی داعش پیوسته اند. بین پنج تا هفت هزار نفر هم برای پیوستن به سایر گروه های تروریستی مانند جبهه النصره به سوریه رفته اند. 

انتهای پیام/ * 

 

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :