امروز :
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
::
18 ذو القعدة 1440
::
Jul-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

آنها که فکر می‌کنند دو مسیر در کشور وجود دارد در خطا هستند/ما باید از فضای بعد برجام استفاده کنیم

آنها که فکر می‌کنند دو مسیر در کشور وجود دارد در خطا هستند/ما باید از فضای بعد برجام استفاده کنیم

رئیس جمهور گفت: آنها که فکر می‌کنند تنها دو مسیر در کشور وجود دارد در خطا هستند، یک خط در این کشور بیشتر نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، حسن روحانی با اشاره به اینکه آیا کسی هست که از لغو شش قطع‌نامه ظالمانه علیه ملت خوشحال نباشد، اظهار کرد: ما باید از فضای بعد از برجام استفاده کنیم.

وی ادامه داد: تمام سفرهای خارجی برای رونق اقتصادی کشور، برای آن است که در آسیا و اروپا، آمریکا و آفریقا بتوانیم رونق تجاری، سرمایه‌گذاری خارجی در ایران، آوردن فناوری نوین را آماده کنیم.

رئیس جمهور بیان کرد: چرا باید صادرات کشورهای هم سن و سال ما در منطقه آسیا در سال بیش از 200 میلیارد دلار باشد و صادرات ما 50 میلیارد؟ ایران عظیم، ایران با عظمت این همه سرمایه انسانی، خدادادی دارد، آیا ما باید در گندم و ذرت و برنج و شکر به دیگران نیازمند باشیم، آیا نباید در مسیر خودکفایی حرکت کنیم، آیا نباید از فناوری نوین در بخش کشاورزی استفاده کنیم.

روحانی تصریح کرد: در بخش صنعت و معدن و تجارت بعد از برجام یک میلیارد و 600 میلیون سرمایه خارجی وارد کشور شده است، قراردادها منعقد شده است، طرح‌های اقتصادی ما نسبت به مدت مشابه دو برابر شده است.

وی گفت: در دولت سه میلیارد و 890 میلیون دلار سرمایه خارجی برای 133 طرح جذب کشور شده که از این تعداد 58 طرح تکمیل و بهره‌برداری شده و 75 طرح در حال تکمیل برای بهره‌برداری است.

رئیس جمهور اظهار کرد: ما این همه تلاش را انجام دادیم تا فضا برای حرکت آماده شود، دیروز اگر می‌خواستیم راه برویم و بدویم زنجیر تحریمی که روی پاهای اقتصاد ایران بود مانع بود، امروز دیگر زنجیر نیست، اما باید حرکت کنیم.

روحانی ادامه داد: ما هستیم که باید حرکت کنیم، مانع اصلی برداشته شده، روابط بانکی ما با دنیا برقرار شده و روز به روز این روابط گسترده‌تر خواهد شد.

وی تاکید کرد: آنهایی که فکر می‌کنند با حرف‌های نادرست می‌توانند ملت ایران را مأیوس کنند در خط اشتباه به سر می‌برند.

رئیس جمهور افزود: امروز باید ادبیات ما ادبیات امید باشد، مردم ایران، امروز باید ادبیات ما ادبیات انسجام، اتحاد و وحدت ملی باشد، اجازه ندهید عده‌ای گفتمان یاس و فروپاشی مدیریت این ملت را ترویج و تبلیغ کنند.

روحانی تصریح کرد: آدم دروغ‌گو انقلابی نیست، آدم فحاش انقلابی نیست، آنها که از یاس سخن می‌گویند با انقلاب ایران رابطه‌ای ندارند.

وی گفت: آنها که فکر می‌کنند تنها دو مسیر در کشور وجود دارد در خطا هستند، یک خط در این کشور بیشتر نیست، یک رهبر و یک دولت بیشتر در این کشور وجود ندارد.

رئیس جمهور اظهار کرد: برای عظمت کشور، برای سلامتی رهبر، برای رونق کشور و برای سربلندی ایران همواره دست ما به سوی آسمان است و بی تردید دعای شما را خداوند مستجاب می‌کند.

روحانی ادامه داد: در سال‌های قبل در دنیا مسابقه بود برای تهدید ایران، مسابقه بود برای فشار به ایران، مسابقه بود برای تحریم ایران عزیز، اما امروز در سراسر دنیا مسابقه برای ارتباط با ایران است.

وی بیان کرد: امروز در سراسر دنیا مسابقه برای سرمایه‌گذاری در ایران است، امروز در سراسر دنیا مسابقه برای ارتباط تجاری با ایران است.

رئیس جمهور افزود: آینده ما روشن است، مسیر ما روشن است، ما باید اجازه ندهیم عده‌ای در این کشور اخلاق ضدحسینی و عاشورایی را ترویج کنند، ما باید تلاش کنیم در این کشور اخلاق محمدی استقرار پیدا کند.

رئیس جمهور افزود: افتخار ملت ایران، اسلام است، این ملت اجازه نخواهند داد عده‌ای اخلاق را در جامعه سرکوب کرده و اتهام و دروغ و تهمت را شایع کنند.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات استان مرکزی و درخواست‌های مردم این استان گفت: یکی از مطالبات مهم و اصلی مردم استان مرکزی در کنار رونق اقتصادی و اشتغال، مسئله آلودگی هوا و محیط زیست است که من به شما حق می‌دهم، بار سنگین صنعت کشور بر دوش شماست و سالیان دراز این آلودگی‌ها را تحمل کردید.

وی تصریح کرد: بخشی از آلودگی‌ها ناشی از فعالیت واحدهای صنعتی و حمل و نقل خودروها و بخشی دیگر ناشی از گرد و غبارها است که در بخش اول اقدامات خوبی صورت گرفته و در حال انجام است و دولت از هیچ تلاشی در راستای آن فروگذار نخواهد کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: استفاده از بنزین یورو چهار، گازسوز شدن کوره‌های آجرپزی و تأمین سوخت نیروگاه از گاز از اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش آلودگی‌ها است.از آنجا که نیروگاه در مقطعی از سال از سوخت مازوت استفاده می‌کرد، به وزیر نفت دستور دادیم سوخت مازوت نیروگاه برای همیشه قطع و گاز مورد نیاز آن تأمین شود.

روحانی گفت: بر اساس تصمیم هیأت وزیران 300 میلیارد تومان اعتبار به منظور انتقال بخش آندسازی شرکت ایرالکو به خارج از محدوده شهری اختصاص پیدا خواهد که این اقدام باید ظرف 24 ماه صورت گیرد.

وی اظهار کرد: در بخش گرد و غبار تالاب میقان نیز قرار است 5 هزار هکتار از اراضی تالاب میقان با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان بیابان‌زایی شود، همچنین 700 هکتار از اراضی این منطقه به منظور کاشت درختان و گیاهان پوششی به شهرداری اراک واگذار خواهد شد.

رئیس جمهور ادامه داد: بر اساس آمار محیط زیست تعداد روزهای پاک و سالم اراک در سال 92 بالغ بر 250 روز، سال 93 بالغ بر 315 روز، سال گذشته 329 و در شش ماهه امسال 111 روز بوده است.

انتهای پیام/87002/خ40

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :